Strona główna Wydarzenia Miesiąc z fotografią

Miesiąc z fotografią

0

Światło, rytm, Świdnica, to tylko niektóre tematy, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy warsztatów fotograficznych organizowanych w ramach projektu Telewizja Uśmiechu. Warsztaty z młodzieżą poprowadził Tomasz Pietrzyk.

TP__8804

Przez cały czerwiec piątka uczniów świdnickich gimnazjów: Natalia Szaradowska, Hania Bieżyńska, Kacper Pietrzak, Zuzia Kostuń i Ala Januś zgłębiała wiedzę na temat fotografii. Na każdych zajęciach omawiane były fotografie wykonane przez uczestników, w ten sposób każdy był poddawany ocenie, ale nie chodziło w niej o wskazywanie błędów, ale raczej o to, jak ich w przyszłości uniknąć. – Przyjęliśmy zasadę, że nikt na nikogo się nie obraża, a warsztaty traktujemy jako formę zabawy – mówi Tomasz Pietrzyk i dodaje – Oczywiście każdy z uczestników już wcześniej miał kontakt z tym medium i każdy potrafił robić zdjęcia. Ja natomiast chciałem, aby młodzież nauczyła się dostrzegać, to czego inni nie widzą. I to się w pełni udało, o czym mogliśmy przekonać się osobiście podczas finałowego przeglądu fotografii.

Młodzieży najbardziej do gustu przypadły dwugodzinne zajęcia podczas, których mogła wykorzystać profesjonalne oświetlenie studyjne. – W trakcie tej dwugodzinnej sesji fotograficznej powstało wiele bardzo ciekawych portretów. Młodzież wykazała się w trakcie pracy dużą kreatywnością  – mówi Pietrzyk.

Warsztaty fotograficzne zostały zrealizowane w ramach projektu edukacji medialnej Telewizja Uśmiechu.

red.

Poprzedni artykułOkiem Młodych czeka na filmy
Następny artykułGospodarze zwyciężają w Turnieju Nocnym