Strona główna Bez kategorii Mają już osiemset podpisów

Mają już osiemset podpisów

1

Tyle udało się zebrać w zaledwie 4 dni. Świdnickie Forum Rozwoju wspólnie z Sowiogórskim Bractwem Kolejowym walczy o remont 10-kilometrowego odcinka linii kolejowej między Świdnicą a Jaworzyną Śląską. Inwestycja spadła na listę rezerwową Krajowego Programu Kolejowego Kolejowej do 2023 roku.

Dworzec3

Już w 2013 roku, po przywróceniu kolejowego połączenia między Świdnicą a stolicą Dolnego Śląska, padły obietnice o remontach torów, by podróż mogła trwać krócej niż godzinę. Bez naprawy linii 137 od Świdnicy do Jaworzyny Śląskiej ten zamiar nie będzie możliwy do zrealizowania. Tymczasem projekt spadł z listy głównej Krajowego Programu Kolejowego Kolejowej do 2023 roku, który obejmuje inwestycje kolejowe finansowane przy udziale środków unijnych. Przesunięcie na listę rezerwową może oznaczać, że modernizacja w ogóle nie będzie wykonana.

Świdniczanie mogą zmienić tę decyzję. Ministerstwo Infrastruktury do 11 sierpnia czeka na uwagi do KPK. Listy poparcia można podpisywać w Informacji Turystycznej na świdnickim Rynku. Akcje wspiera poseł Teresa Świło.

Kliknij! Pobierz listę!

Poprzedni artykułMistrzostwa Polski Młodych Jeźdźców w Morawie
Następny artykułCo grają w kinie Cinema 3D [REPERTUAR]