Strona główna Bez kategorii Kolejne miejsca dla seniorów

Kolejne miejsca dla seniorów

0

Już nie tylko w Domu Dziennego Pobytu seniorzy ze Świdnicy mogą w ciekawy i aktywny sposób spędzić wolny czas. Dzięki pieniądzom z miejskiej kasy uruchomiono dwa kluby seniora, na Osiedlu Młodych i Zarzeczu. Ten pierwszy dopiero rozpoczyna swoją działalność, a drugi ma za sobą pierwsze spotkania. Z budżetu sfinansowane jest niezbędne wyposażenie oraz praca animatorów.

Podwieczorek dla seniora Galeria Świdnicka_13
Na czwartek, 23 lipca w filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy przy ul. Kozara-Słobódzkiego 21A zaplanowano  pierwsze spotkanie Klubu Seniora. Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby, które mają wolny czas i w miłej atmosferze chcą spędzać go wspólnie z innymi. Zajęcia w ramach Klubu  będą organizowane regularnie w poniedziałki i czwartki w godzinach od 16.00 do 18.00.
Drugi z klubów funkcjonuje przy parafii kościoła Miłosierdzia Bożego na osiedlu Zarzecze i organizuje wolny czas, ale także dba o zdrowie seniorów. Klubowicze w ubiegłym roku mogli zbadać sobie ciśnienie; cukier i poziom cholesterolu we krwi. Oba kluby utrzymywane są ze środków miasta. Nowe punkty uzupełniają ofertę Domu Dziennego Pobytu, który przy ulicy Saperów w Świdnicy działa już od 15 lat.

Planowane są kolejne działania, m.in. stworzenie karty seniora, która podobnie jak karta dużej rodziny uprawniałaby do zniżek. rada Miejska wyraziła także zgodę na zakup dawnego Domosu na Osiedlu Młodych. W przyszłości ma tutaj powstać centrum kulturalne i nowa siedziba filii biblioteki.

/UM w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułNocne kino pod chmurką na świdnickim Rynku
Następny artykułNocny turniej piłkarski w Żarowie