Strona główna Bez kategorii Jagła na trzecim, Świło dziewiąta. Lista PO do sejmu i senatu

Jagła na trzecim, Świło dziewiąta. Lista PO do sejmu i senatu

21

Platforma Obywatelska na Dolnym Śląsku ustaliła listy kandydatów do sejmu i senatu. Z powiatu świdnickiego w okręgu wałbrzyskim startują m.in. Robert Jagła i Teresa Świło, obecni posłowie, którzy do parlamentu weszli już w trakcie kadencji. Oprócz nich powiat świdnicki reprezentują Zbigniew Szczygieł, Krystian Ulbin i Jadwiga Wróblewska.

Robert Jagła 2

Robert Jagła

Jedynkę w okręgu wałbrzyskim otrzymała Katarzyna Mrzygłocka, posłanka z Wałbrzycha, drugi jest Tomasz Smolarz, obecny wojewoda. Wyjątkowo wysokie miejsce ma Robert Jagła. – Powiat świdnicki został doceniony – mówi obecny poseł. – Zarząd regionu tę listę  przyjął jednogłośnie,. Oczywiście Monika Wielichowska walczyła o trzecie miejsce, tu podzieliły się głosy Rady Regionu. Jej wniosek przegrał. Niestety, Teresa Świło na miejscu 9-tym. Zbigniew Szczygieł jest członkiem PO w Świdnicy, a był rekomendowany przez struktury kłodzkie i otrzymał 7 miejsce, stad dalsza pozycja poseł Świło. Z naszego powiatu jeszcze Krystian Ulbin (Dobromierz) i Jadwiga Wróblewska (Strzegom).

Teresa ŚwiłoTeresa Świło

– Jakie są szanse, zależy od notowań PO. Czy uda się uzyskać 5 mandatów, jest raczej wątpliwe, bardziej realne trzy, ale będziemy walczyli o cztery – dodaje Jagła. – Bez względu na pozycję na liście, każdy z nas ma szansę na mandat.

Kandydatem z powiatów wałbrzyskiego i świdnickiego do senatu jest obecny senator Wiesław Kilian.

Okręg wałbrzyski
1.Katarzyna Mrzygłocka
2. Tomasz Smolarz
3. Robert Jagła
4. Monika Wielichowska
5. Agnieszka Kołacz-Leszczyńska
6. Mariusz Szpilarewicz
7. Zbigniew Szczygieł
8. Andrzej Lipiński
9. Teresa Świło
10. Zbigniew Piotrowicz
11. Piotr Cugowski
12. Jadwiga Świnder
13. Jadwiga Wróblewska
14. Aneta Krzowska
15. Krystian Ulbin
16. Julian Golak/Listę podajemy za Gazetą Wrocławską/

 

Poprzedni artykułNagroda za pomoc
Następny artykułPolecamy: Filip Springer „13 pięter”