Strona główna Temat dnia Dłużej na zielonym

Dłużej na zielonym

25

Wydłużenie czasu przejazdów samochodów na zielonym świetle, synchronizacja sygnalizatorów, to tylko niektóre postulaty mieszkańców Świdnicy do władz miasta.

sygnalizacja-plac-wolnosci-2

Mieszkańcy Świdnicy chcą zmian w systemie sygnalizacji świetlnej w mieście. Do Urzędu Miejskiego wpływa coraz więcej wniosków o poprawę jej funkcjonowania na kilku skrzyżowaniach. Skarżą się, że niektóre światła są ustawione na zbyt krótki czas, co skutkuje tym, iż niewielka ilość samochodów zdąży przemierzyć skrzyżowanie – mówi Mateusz Jadach z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Sytuacja dotyczy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Esperantystów – Zamenhofa – Sikorskiego oraz skrzyżowania na ulicy Wrocławskiej. W pierwszym przypadku mieszkańcy zaznaczają, że czas przeznaczony do lewoskrętu, jadąc od strony miasta w kierunku Osiedla Młodych jest zbyt krótki. Z kolei w drugim, wskazują na brak koordynacji sygnalizacji świetlnej.

Urząd Miejski w Świdnicy problem dostrzega i chce tę sytuację zmienić. Zostały w tej sprawie wystosowane pisma do zarządców dróg, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei z prośbą o poprawę koordynacji sygnalizacji świetlnej – mówi Jadach.

Mieszkańcy poruszyli również problem braku możliwości skrętu pojazdów od ulicy Esperantystów w stronę parku handlowego znajdującego się przy ulicy Strzegomskiej. W tej sprawie Miasto również interweniowało u zarządcy drogi.

Problemy wskazywane przez mieszkańców są nam znane, mamy jednak ograniczone pole w działaniu ponieważ nie my jesteśmy zarządcami tych dróg. Skierowaliśmy odpowiednie pisma do GDDKiA oraz DSDiK i mamy nadzieję, że pozytywnie przychylą się do naszych próśb – mówi Maciej Gleba, Dyrektor Departamentu Komunikacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Poprzedni artykułDzieci z Ukrainy w Świdnicy
Następny artykułRusza Wakacyjna Ligi Piłki Nożnej przy SP 4