Strona główna Sport Piłka nożna Wielki finał Pucharu Polski w niedzielę w Świdnicy!

Wielki finał Pucharu Polski w niedzielę w Świdnicy!

0

Już tylko godziny dzielą nas od najważniejszego meczu dla świdnickiej piłki nożnej w ostatnich latach. W niedzielę, 14 czerwca piłkarze Polonii-Stali Świdnica zagrają ze Ślęzą Wrocław w wielkim finale Pucharu Polski na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Zwycięzca oprócz gwarantowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej nagrody w wysokości 30 tysięcy złotych zapewni sobie awans do fazy ogólnopolskiej tych jakże prestiżowych rozgrywek! Po raz ostatni w tej fazie rozgrywek graliśmy 11 lat temu, kiedy to do Świdnicy zawitali piłkarze Pogoni Szczecin.

0000nowyplakatpp

Polonia-Stal Świdnica (mistrz OZPN-u Wałbrzych) awans do finału dolnośląskiego Pucharu Polski zapewniła sobie już 27 maja, kiedy to pokonała w Ścinawie sensacyjnego zwycięzcę strefy legnickiej Grom Gromadzyń-Wielowieś 3:0. Na drugiego finalistę czekaliśmy jednak dość długo i poznaliśmy go dopiero w środę. W dramatycznym boju zakończonym serią jedenastek Ślęza Wrocław uporała się z Karkonoszami Jelenia Góra. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1 i o końcowym rezultacie zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali gospodarze wygrywając 8:7. Wiosną już zmierzyliśmy się ze Ślęzą Wrocław pokonując rywali na stadionie przy ulicy Śląskiej 3:1. Niedzielna potyczka, to jednak zupełnie inny rozdział, miejmy jednak nadzieję, że z podobnym zakończeniem jak miało to miejsce 30 kwietnia.

Wielki finał Pucharu Polski na szczeblu DZPN Wrocław rozegrany zostanie w niedzielę, 14 czerwca, początek meczu na stadionie przy ulicy Śląskiej w Świdnicy o 17.00. Bilety w cenie 10 złotych. Przyjdź na stadion, dopinguj drużynę Marcina Morawskiego i pomóż swojemu świdnickiemu zespołowi w awansie na szczebel ogólnopolski piłkarskiego Pucharu Polski. Razem stwórzmy fantastyczne biało-zielone widowisko!

/MDvR/

Poprzedni artykułCiemności na ulicy Równej
Następny artykułPolecamy: John Cleese „Tak czy inaczej”