Strona główna Sport Siatkówka Świdniczanie czternastą drużyną w Polsce!

Świdniczanie czternastą drużyną w Polsce!

0

Siatkarze z Gimnazjum nr 3 jako mistrzowie Dolnego Śląska zakwalifikowali się do ścisłego finału Ogólnopolskiej Gimnazjady w siatkówce odnosząc olbrzymi sukces. Na turnieju finałowym w Lublinie nasi siatkarze walczyli niezwykle dzielnie, ale nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z bardziej renomowanymi firmami.

siatka

Zespół prowadzony przez Piotra Godulę rozegrał cztery spotkania. Niestety wszystkie zakończyły się naszymi porażkami, kolejno 0:2 (-16, -18) z Treflem Gdańsk, 0:2 (-23, -22) z Turkiem, 0:2 (-15, -6) z Białą Podlaską i 0:2 (-23, -20) z Katowicami. Ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani na czternastym miejscu, mistrzem Polski zostali uczniowie z Chemika Bydgoszcz, wicemistrzami z zawodnicy Gdańska, a brązowe medale przypadły gimnazjalistom z Maratonu Świnoujście.

Na pewno liczyliśmy na trochę lepszy występ, ale to czternaste miejsce odzwierciedlało nasze możliwości przede wszystkim psychiczne, na które miało wpływ ostatnie tragiczne wydarzenie w szkole. W finale znalazły się zespoły z siatkarskich SOS-ów i Szkół Mistrzostwa Sportowego. Szkoły te przygotowują zawodników dla najlepszych polskich drużyn. Dla nas sam awans był olbrzymim sukcesem, bo w składzie naszej drużyny byli nie tylko siatkarze, ale też koszykarz – mówi trener świdnickiej drużyny Piotr Godula.

Drużyna Gimnazjum nr 3 w Świdnicy wystąpiła w składzie: Maciej Kurnicki, Jakub Popławski, Patryk Stabrawa, Aleksander Rataj, Filip Slatan (III b), Mateusz Grymek, Wojciech Pinkos (IIa), Adrian Smagło, Bartek Grobelny, Mikołaj Galiński (Ia).

W trakcie zawodów, minutą ciszy, siatkarze wszystkich drużyn, uczcili pamięć zmarłego piłkarza ręcznego z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy Kuby Marcinkowskiego.

/MDvR/

Poprzedni artykułJechała za szybko?
Następny artykułBoiska coraz bliżej