Strona główna Sport Pływanie Svida wyłowiła 20 medali

Svida wyłowiła 20 medali

0

Po raz kolejny nie zawiedli pływacy Uczniowskiego Klubu Sportowego Svida Świdnica. Podczas rozegranych 6 czerwca w Brzegu Dolnym Ogólnopolskich Zawodów w Sprincie nasz dziesięcioosobowa reprezentacja wywalczyła aż dwadzieścia medalowych miejsc.

svida

W zawodach, których wystartowało łącznie 142 zawodników z 19 klubów, świdniczanie spisali się bardzo dobrze poprawiając swoje rekordy życiowe, a to dobitnie świadczy o tym, iż solidnie przepracowali sezon 2014/2015. Na zawodników w wieku 12-16 lat czekają jeszcze mistrzostwa Polski natomiast dla najmłodszych były to zawody podsumowujące zakończony właśnie sezon. Reprezentacja KS Svida Świdnica popłynęła w Brzegu Dolnym w składzie: Maja Lęga, Wiktoria Beister, Aleksandra Wojnowska, Izabela Bator, Marcel Litwiński, Dominika Sokołowska, Oskar Cebula, Julia Agatowska, Elżbieta Kielka, Agnieszka Franków.

Zawodnicy zdobyli 9 pierwszych miejsc, 5 drugich i 6 trzecich lokat, a najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach wiekowych według punktacji wielobojowej FINA za trzy najlepsze starty zostali Dominika Sokołowska, Oskar Cebula i Elżbieta Kielka. Zawody rozegrane zostały na sześciotorowej pływalni o długości 25 metrów z automatycznym pomiarem czasu. Wyniki uzyskane w Brzegu Dolnym zostaną zamieszczone w rankingu krajowym i będą wymiernym wynikiem pracy wszystkich zawodników w sezonie 2014/2015. Szczególne podziękowania dla rodziców za współorganizację wyjazdu na zawody i zaangażowanie podczas trwania zawodów – mówi prezes Svidy Świdnica Wojciech Kielka.

/MDvR/

Poprzedni artykułSpłonął w samochodzie
Następny artykułPrzywiązali psa i nie wrócili