Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Strażackie zmagania w Grodziszczu

Strażackie zmagania w Grodziszczu

0

Sportowa rywalizacja, wspaniała atmosfera oraz doping to wszystko towarzyszyć będzie strażackim gminnym zawodom sportowo-pożarniczym, które odbędą się 20 czerwca 2015 roku w Grodziszczu. Do zawodów zgłosiło się 14 drużyn, w tym drużyny młodzieżowe reprezentujące gminne jednostki OSP.

 zawody_strazackie

Należy zaznaczyć, że grupy młodzieżowe w wieku 12-15 lat będą koedukacyjne, a wśród wszystkich zgłoszonych drużyn będzie można zobaczyć w akcji drużynę pań. Poszczególne zespoły rywalizować będą ze sobą w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami i ćwiczeniach bojowych. Zaplanowany jest również pokaz sprzętu strażackiego. Zawodników oceniać będzie komisja sędziowska z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

 Dobre wyszkolenie i przygotowanie druhów strażaków oraz sprawny specjalistyczny sprzęt to gwarancja bezpieczeństwa mieszkańców gminy Świdnica. Na 8 działających jednostek ochotniczych straży pożarnych w naszej gminie, 3 włączone są do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego tj. OSP Burkatów, OSP Lutomia oraz OSP Witoszów Dolny – mówi wójt Teresa Mazurek.

 Zawody zostaną rozegrane na boisku sportowe w Grodziszczu, sobota 20 czerwca godz. 10.00

Poprzedni artykułW piątek startują Dni Świdnicy [OFICJALNY PROGRAM]
Następny artykułSuchą nogą nie przejdziesz