Strona główna Bez kategorii Pod parą z Jaworzyny do Świdnicy

Pod parą z Jaworzyny do Świdnicy

3

Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników kolei. Po 10 latach przygotowań i starań Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Ślaskiej wspólnie z Przewozami Regionalnymi uruchamia weekendowe kursy zabytkowym taborem. Już w poniedziałek 29 czerwca próbny przejazd parowej lokomotywy z zabytkowymi wagonami.

pociąg

Punktualnie o 12.00 z Jaworzyny wyruszy parowóz TKt48-18 z dwoma odrestaurowanymi wagonami z 1928 roku – Ci28 23858 i Ci28 27492. Skład pod parą wjedzie na stację Świdnica Miasto o 12.25 i przez pół godziny będzie można go obejrzeć. – W tym projekcie nie chodzi wyłącznie o przejażdżki zabytkowym taborem, ale o propagowanie historii i walorów turystycznych – mówi Katarzyna Szczerbińska z muzeum. – Wagony mają doskonałe nagłośnienie, w trakcie jazdy konduktor będzie opowiadał o historii Jaworzyny i Świdnicy. To początek realizacji naszych marzeń o stworzeniu turystycznych szlaków na Dolnym Śląsku, Kolejnym krokiem będzie wydłużenie trasy do Dzierżoniowa, w którym właśnie powstaje filia naszego muzeum.

Zabytkowe pociągi będą kursowały na trasie Jaworzyna Śląska-Świdnica-Jaworzyna Śląska  dwa razy dziennie w soboty i niedziele aż do końca września. Już jutro podamy dokładny rozkład jazdy.

/asz/

Poprzedni artykułArtystyczne rezydencje z finałem w Świdnicy
Następny artykułKim jest ten mężczyzna?