Strona główna Kultura „Piaskownica” na scenie

„Piaskownica” na scenie

0

Pięć lat temu, wystawiając sztukę „Fioletowa krowa” grupa dorosłych aktorów zainaugurowała projekt o nazwie Alchemia Teatralna. Od tamtej pory nieprzerwanie siedem razy do roku na deskach teatru miejskiego wystawiane są dwie sztuki, które poprzedzone są niezliczoną ilością prób, warsztatów, spotkań z aktorami. Tym razem przyszedł czas na nieco młodszych aktorów.

Alchemia Teatralna (13)foto archiwum

Grupa młodzieży już 23 czerwca wystawi na deskach teatru miejskiego sztukę „Piaskownica”. Dramat mówi o relacjach międzyludzkich, poprzez historię znajomości Protazka i Miłki zadzierzgniętej w piaskownicy, przy okazji zabaw lalką, pistoletem i… batmanem. Tytułowa piaskownica jest alegorią życia, a przynajmniej jego wycinkiem, który ma swoje zasady, granice, emocje i rodzące się uczucia. Samotność dwójki bohaterów w wielkim mieście pcha ich ku sobie, mimo że pozornie zupełnie różnią się od siebie. Czy zostaną w piaskownicy na dłużej? Na to pytanie odpowiedź poznamy 23 czerwca – mówi Halina Szymańska, pomysłodawczyni projektu Alchemia Teatralna, a na co dzień pracownik Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Pokaz przygotowany przez uczestników projektu Alchemia teatralna, pod kierunkiem instruktorów Juliusza Chrząstowskiego, Tomasza Dajewskiego.  Tego dnia zostanie również rozstrzygnięty konkurs na sztukę teatralną.

Data

23 Czerwca 2015

Godzina

godz.18.00, wstęp wolny

Miejsce

sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43

Organizator

Świdnicki Ośrodek Kultury,