Strona główna Sport Inne Dopisała pogoda i frekwencja

Dopisała pogoda i frekwencja

0

Przy wspaniałej pogodzie i rewelacyjnej frekwencji w niedzielę, 7 czerwca odbył się III Memoriał Bogdana Szymańskiego w tenisie ziemnym. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach – gier singlowych i deblu.

tenis

Turniej singlowy masters to rywalizacja ośmiu najlepszych zawodników z aktualnego świdnickiego rankingu, natomiast w grach deblowych walczyły ze sobą losowo wybrane pary. Tutaj systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań grało między sobą aż 15 debli. Organizatorem imprezy jest co roku był Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tenis Fan Klub, a jednymi ze sponsorów nagród byli Bank Zachodni WBK oraz firma JAKO Polska.

Impreza rozpoczęła się o godz. 9.00, a tak duża frekwencja spowodowała, że ścisłe finały kończyły się przed 20.00. W programie zawodów było złożenie wiązanki kwiatów na grobie pana Bogdana przez reprezentantów turnieju w asyście żony Małgorzaty Szymańskiej. Przebieg wielu spotkań był bardzo zacięty szczególnie w grach deblowych. Ostatecznie w deblu zwyciężyła para Jacek Angrys i Cezary Bobiński pokonując w finale Doriana Baziaka i Artura Soroczyńskiego. Finał singla to powtórka z poprzedniego turnieju. Tym razem Mateusz Kwinta zrewanżował się rywalowi sprzed roku pokonując Michała Kozłowskiego. Na zakończenie dla najlepszych przewidziano pamiątkowe czapeczki, dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Organizatorzy przygotowali również wspólne grillowanie. Nad całością czuwali Stanisław Seweryn i Waldemar Kurek.

tenis2

Turniej singlowy masters:
1. Mateusz Kwinta
2. Michał kozłowski
3. Sebastian Kalemba
4. Andrzej Pawłowski
5. Norbert Kuraciński
6. Łukasz Zięta
7-8. Mariusz Misiek, Bartek Różycki

Gry deblowe:
1. Jacek Angrys, Cezary Bobiński
2. Dorian Baziak, Artur Soroczyński
3. Mariusz Paździora, Bartosz Gasiulewicz
4. Dariusz Sztuka, Barbara Angrys
5. Zbigniew Rubaszewski, Józef Baziak
6. Leszek Synowski, Krzysztof Waszkiewicz
7. Piotr Baziak, Marta Franckiewicz
8. Janusz Barylski, Joanna Baziak
9. Ryszard Rodziewicz, Ela Orzechowska
10. Waldemar Dziewirz, Igor Barylski
11. Ireneusz Wiercigroch, Barbara Bobińska
12. Jacek Orzechowski, Violetta Stadnicka
13. Adam Schienke, Waldemar Zawadzki
14. Edyta Pawłowska, Aneta Pytel
15. Mariusz Bielejewski, Renata Biber

Poprzedni artykułW sobotę Bieg Wieżyczkowy
Następny artykułCo graja w kinie Cinema 3D? [REPERTUAR]