Strona główna Sport Siatkówka „Trójka” zagra dalej

„Trójka” zagra dalej

0

Zawodnikom Gimnazjum nr 3 udało się awansować do finału dolnośląskiego w siatkówce plażowej. We wtorek, 9 czerwca na boiskach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się finał strefy wałbrzyskiej w siatkówce plażowej chłopców, w którym uczestniczyły najlepsze zespoły naszego regionu – zwycięzcy swoich powiatów.

siatka

Pogoda niestety nie dopisała, prawie przez cały turniej siąpił drobny deszcz, na szczęście na tyle słabo, że udało się dokończyć zawody. Drużyny walczyły o awans do finału dolnośląskiego, który rozegrany zostanie 17 czerwca w Strzelinie. Ze strefy przechodziły dalej dwa najlepsze zespoły, obok naszej „trójki” do Strzelina pojadą chłopcy z Gimnazjum w Kudowie Zdroju.

Przy okazji świdnickie gimnazja rywalizowały w ostatnich już w tym roku szkolny zawodach w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2014-2015”. Tutaj również najlepsi okazali się zawodnicy Gimnazjum nr 3. W meczu o drugie miejsce uczniowie „czwórki” pokonali drużynę „dwójki”. Na zakończenie najlepszym zespołom w obu klasyfikacjach, miejskiej i strefowej wręczono pamiątkowe dyplomy, medale i puchar. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Jakub Borowy /G-1/, Jakub Popławski /G-3/ i Jakub Białas /G-4/.

Klasyfikacja końcowa /z punktacją do współzawodnictwa/:
1. Gimnazjum nr 3 – 6 pkt
2. Gimnazjum nr 4 – 4 pkt
3. Gimnazjum nr 1 – 3 pkt

Za tydzień 19 czerwca o godz. 18.00 na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w ramach Dni Świdnicy odbędzie się oficjalne podsumowanie „Współzawodnictwa szkolnego 2014-2105” z wręczeniem dyplomów i pucharów.

Poprzedni artykułWypadek na 35-tce. Ranne roczne dziecko [FOTO]
Następny artykułSobota z festynami