Strona główna Sport Lekkoatletyka Zmagania z „królową sportu” na Zarzeczu!

Zmagania z „królową sportu” na Zarzeczu! [FOTO]

0

Nowoczesny obiekt lekkoatletyczny umiejscowiony na terenie Gimnazjum nr 4 w Świdnicy im. Noblistów Polskich stał się dziś areną zmagań młodych lekkoatletów z roczników 2002-2004 walczących w regionalnych zawodach Grand Prix Dolnego Śląska. Zawody nie byłyby możliwe gdyby nie nawiązanie współpracy Gimnazjum nr 4 z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki i przystąpienie świdnickiej placówki do programu „Lekkoatletyka dla każdego”. 

TP__3207

Impreza się udała, na obiekcie lekkoatletycznym pojawiło się ponad 150 osób z pięciu miast – Świdnicy, Wałbrzycha, Żarowa, Łagiewnik i Stronia Śląskiego. Poziom sportowy stał na wysokim poziomie, cieszę się, że uczniowie szkół podstawowych mogli spędzić ten czas w sposób aktywny. Wśród konkurencji były m.in. biegi na 60m, 200m, 600m i 1000m, rzut wirującą kulą Vortex, rzut gumowym oszczepem czy pchnięcie kulą, a także sztafety 4 x 200m (2 dziewczynki + 2 chłopców). Nie brakło wyróżnień i dekoracji dla najlepszych zawodniczek i zawodników. Być może w czerwcu odbędą się podobne tego typu zawody – wyznaje szczęśliwy dyrektor Gimnazjum nr 4 Tomasz Całka.

Organizatorami imprezy byli: Województwo Dolnośląskie, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Lekkiej Atletyki i Gimnazjum nr 4 w Świdnicy. Patronat medialny nad imprezą objęła Swidnica24.pl.

Poprzedni artykułNoc w bibliotece? Tego jeszcze nie było!
Następny artykułZawsze gotowi nieść pomoc [FOTO]