Strona główna Bez kategorii Zalewska żąda przeprosin od Worsy

Zalewska żąda przeprosin od Worsy

8

Wicestarosta dopuścił się kłamstwa, szantażu i gróźb, twierdząc, jakoby chciałam go zniszczyć. Żądam publicznych przeprosin albo na drodze sądowej zażądam wysokiego odszkodowania – zapowiedziała podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł PiS-u Anna Zalewska. – A niech idzie do sądu – odpowiada Zygmunt Worsa. Rzecz dotyczy świadczenia emerytalnego wicestarosty.

Anna Zalewska

Poseł Zalewska hucpą nazwała zwoływanie dwóch sesji Rady Powiatu, w tym jednej wyjazdowej, po to, by odwołać i po weekendzie powołać Worsę na stanowisko wicestarosty. Ten zabieg miał pozwolić na uzyskanie wicestaroście nauczycielskich świadczeń przedemerytalnych. /O sprawie pisaliśmy m.in. TU /

Podczas sesji 18 maja Worsa stwierdził, że stał się ofiarą gróźb i szantażu ze strony poseł Zalewskiej. Stwierdził, że dzwoniła i naciskała na prezes ZUS-u w jego sprawie, a także wydzwaniała do dyrektora ośrodka, w którym miał być zatrudniony. – Wicestarosta dopuścił się kłamstwa, szantażu i gróźb. Nie wykonywałam w jego sprawie żadnych telefonów ani w ogóle się nim nie zajmowałam, bo byłam zajęta tym, co naprawdę ważne – kampanią prezydencką Andrzeja Dudy – stwierdziła Zalewska dodając, że oczekuje publicznych przeprosin w ciągu tygodnia, a jeśli ich nie usłyszy, skieruje sprawę do sądu i zażąda wysokiego odszkodowania, które przekaże na cele charytatywne. Worsa odpowiada, że żadnych przeprosin nie będzie i że może stawić się w sądzie, gdzie przedstawi świadków na swoje słowa.

/asz/

Poprzedni artykułEkologiczne pojazdy w Świdnicy
Następny artykułW PiS-ie znów się boksują