Strona główna Sport Inne Świdniccy rugbyści nie zagrają w finale MP

Świdniccy rugbyści nie zagrają w finale MP

0

Świdniccy rugbyści nie zdołali uzyskać awansu do finału mistrzostw Polski seniorów Rugby 7. W rozgrywanym 1 maja w Bolesławcu turnieju półfinałowym zajęliśmy ósme miejsce.

rugby

Ośrodek Wodno-Sportowy okazał się rzeczywiście areną wodnych zmagań gdyż oberwanie chmury zalało boisko i opóźniło turniej o ponad godzinę. Pogoda pokrzyżowała ambitne plany organizatorów, którzy przygotowali turniej z wielką pompą. Zmaganiom rugbystów towarzyszył piknik rodzinny, a zawodnicy wychodzili na boisko przy akompaniamencie orkiestry.

W rozgrywkach grupowych przyszło nam się zmierzyć z drużynami Husara Bolesławiec oraz AZS AWFiS Gdańsk. Mecz grupowy z drużyną z Bolesławca wyglądał podobnie jak na poprzednim turnieju i zakończył się także identycznym, wysokim zwycięstwem drużyny Husara. Nie ma sensu po raz kolejny powtarzać tych samych słów więc naszą grę, zwłaszcza w drugiej połowie, pominiemy milczeniem, z nadzieją, że nasza drużyna w przyszłym sezonie wreszcie zagra pełny dobry mecz z Husarem. Dzięki absencji drużyny AZS AWFiS Gdańsk mogliśmy przygotowywać się do półfinału, w którym spotkaliśmy się z Ogniwem Sopot. Drużyna z Pomorza posiadająca zespół grający z powodzeniem w Ekstralidze Rugby 15-osobowego oraz bardzo silne drużyny młodzieżowe, postawiło naszym zawodnikom trudne warunki. Ostatecznie najbardziej utytułowana drużyna w polskim rugby zwyciężyła 27:5 i mogła cieszyć się z awansu do finału mistrzostw Polski seniorów Rugby 7. Jedyne przyłożenie w tym meczu dla BGRC zdobył Jakub Maciejewski. Dla nas to był świetny mecz na sprawdzenie swoich umiejętności z jedną z topowych drużyn w Polsce i mimo niekorzystnego wyniku możemy być umiarkowanie zadowoleni z naszej gry. W honorowym finale o siódme miejsce spotkaliśmy się z Szarżą Grudziądz, która w grupie pokonała Spartę Jarocin i przegrała z gdyńską Arką, a w półfinale uznała wyższość RK Unisław. Zawodnicy z Grudziądza okazali się trudnym rywalem i mimo dobrej gry ulegliśmy 12:29. Wszystkie punkty dla naszej drużyny zdobył Michał Kurowski, który w tym roku wydaje się najpoważniejszym kandydatem do nagrody Gracza Sezonu w naszej drużynie. W kontekście spotkań z Ogniwem i Szarżą warto zauważyć, że nie bez powodu Pomorze jest nazywane kolebką polskiego rugby, gdyż na 10 spotkań rozgrywanych w tym turnieju między drużynami z grupy zachodniej i północnej, aż 9 padło łupem drużyn z północy. Ostatecznie zwycięstwo w półfinałowym turnieju mistrzostw Polski seniorów Rugby 7 odniosła drużyna, obecnego mistrza Polski zarówno w odmianie siedmioosobowej jak i piętnastkowej, Lechii Gdańsk, która po dramatycznym meczu finałowym, zakończonym dogrywką pokonała lokalnego rywala Arkę Gdynia 24:21.

Mimo, że nie dało się uzyskać awansu do finału mistrzostw Polski seniorów Rugby 7, wielkim sukcesem naszej drużyny, rozgrywającej pierwszy poważny sezon w rozgrywkach ogólnopolskich jest awans do półfinału i miejsce wśród 16 najlepszych drużyn rugby olimpijskiego w Polsce. Przed nami jeszcze turniej regionalny, w którym rywalizować będziemy z drużynami, którym nie udało się awansować do Finału MPS – komentuje sekretarz świdnickiego klubu Gustaw Grochowski.

Klasyfikacja:
1.Lechia Gdańsk
2.Arka Gdynia
3.Tytan Gniezno
4.Husar Bolesławiec
5.RK Unisław
6.Ogniwo Sopot
7.Szarża Grudziądz
8.Black Gryffin Świdnica
9.Kaskada Szczecin
10.Sparta Jarocin
11.Miedziowi Lubin

Poprzedni artykułBalonem poleci… [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]
Następny artykułCo grają w kinie Cinema 3D? [REPERTUAR]