Strona główna Bez kategorii Poszli dla rodziny i tradycji chrześcijańskiej

Poszli dla rodziny i tradycji chrześcijańskiej [FOTO]

2

Z hasłami o poszanowanie prawa rodziców do decydowania o wychowaniu i edukacji dzieci, a przeciwko gender, szkole dla sześciolatków, ustawie o przeciwdziałaniu przemocy i tabletce „dzień po”. Kilkuset świdniczan przeszło z placu Jana Pawła II przez ulicę Długą, 1 Maja i Franciszkańską do Rynku w V już Marszu dla Życia i Rodziny. Marsze zorganizowano w 140 miastach.

marsz g

Nie było żadnych wątpliwości, że organizatorem manifestacji jest środowisko katolickie. Na czele marszu szedł biskup pomocniczy Adam Bałabuch, nie zabrakło wielu duchownych. Pojawili się także radni Rady Miejskiej, a także były prezydent Wojciech Murdzek. Prowadząca marsz podkreślała znaczenie wartości chrześcijańskich dla właściwej edukacji i wychowania dzieci, ostro potępiła niektóre zapisy ustawy o przeciwdziałaniu przemocy, które – jak stwierdziła – prowadzą do odbierania rodzicom dzieci tylko z powodu biedy. Nie zabrakło eksploatowanego od dawna przez katolików hasła „gender”. Zwyczajowo manifestacja – po finałowym koncercie w Rynku – zakończyła się zbieraniem podpisów pod petycją, tym razem o wycofanie ze sprzedaży tabletki „dzień po”.

Głównym organizatorem marszów jest Fundacji Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, w Świdnicy w przeprowadzenie marszu angażuje się Fundacja Małżeństwo Rodzina.

/asz/

Poprzedni artykułZ cyrkowcami zabawa na 102!
Następny artykułDruga „rewolucja” kuchenna i nie tylko…