Strona główna 112 Policjanci kontrolują prędkość

Policjanci kontrolują prędkość

1

Więcej patroli i mniej pobłażania. Przez cały poniedziałek, 18 maja policjanci na drogach powiatu świdnickiego będą prowadzili akcję „Prędkość”. Funkcjonariusze sprawdzać będą m.in. czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach.

policja2

– Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci sprawdzą także: stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego – informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy. – W trakcie takich działań funkcjonariusze wykorzystują sprzęt pomiarowy, w tym m.in.: videorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. Podczas poprzednich tego typu działań policjanci skontrolowali 2243 pojazdy i ujawnili 1148 przypadków przekroczeń dozwolonej prędkości.

Przypominamy, że od dzisiaj obowiązują restrykcyjne przepisy drogowe. Za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym kierowca natychmiast traci prawo jazdy na 3 miesiące. Dokument ma prawo zatrzymać policjant.

Poprzedni artykułWymusiła pierwszeństwo
Następny artykułSerce dla świętego Jana Pawła II [FOTO]