Strona główna Bez kategorii „Panny wyklęte” już dziś w Świdnicy

„Panny wyklęte” już dziś w Świdnicy

0

Kasia Kowalska, Marcelina, Lilu i Maleo Reggae Rockers wystąpią podczas koncertu  „Panny Wyklęte: Wygnane”. Na wydarzenie w 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej zaprasza Świdnicki Ośrodek Kultury. Początek dzisiaj, 8 maja o godzinie 18.00.

Kasia Kowalska PW

Płyta „Panny Wyklęte: Wygnane”, której premiera odbyła się 9 listopada 2014 roku, to pierwsza część muzyczno-historycznej podróży, która przybliża nam tematy wojennego zesłania, podczas którego rodziny zostały zdziesiątkowane głodem, zimnem, chorobami, a także walki za ojczyznę na obcej ziemi, tęsknoty za Polską i zetknięcia z obcą kulturą, muzyką, klimatem.

Jest to kolejny tak trudny fragment w naszej historii opowiedzianej tekstem i muzyką. Na koncercie usłyszymy także utwory z płyty „Panny Wyklęte”, której premierę miała w 2013 roku i zyskała spektakularną popularność.

Wśród artystek, które u boku Maleo Reggae Rockers zabiorą nas w podróż muzyczno-historyczną znajdą się Kasia Kowalska, Marcelina, Lilu, Kasia Malejonek oraz zespół Dziewczyny.

Bilety w cenie 35 zł dostępne są w Informacji Turystycznej w Świdnicy oraz w sieci Ticketpro (m.in. Empik). Koncert rozpocznie się w Sali Teatralnej ŚOK w piątek 8 maja o godzinie 18:00 (wstęp od 17:30)

Poprzedni artykułDzień w kapeluszu
Następny artykułPiłkarki z „czwórki” ponownie najlepsze