Strona główna Temat dnia Ogródki na Rynku bez ograniczeń

Ogródki na Rynku bez ograniczeń

3

Restauratorzy nie będą musieli zamykać ogródków na świdnickim Rynku po 23.00. Taki zamiar władze miasta sygnalizowały 23 kwietnia  na spotkaniu z mieszkańcami. Po rozmowach z właścicielami lokali gastronomicznych zamiar nie zostanie zrealizowany.

rynek

Przypomnijmy. W kwietniu prezydent Beata Moskal-Słaniewska i komendant policji Krzysztof Niziołek spotkali się z mieszkańcami centrum miasta, by rozmawiać o bezpieczeństwie i rozwoju tej części miasta. Jedną z propozycji na ograniczenie uciążliwości dla mieszkańców Rynku był pomysł na zamykanie ogródków piwnych o 23.00. Pomysł upadł.

– W ubiegłym tygodniu prezydent miasta Beata Moskal-Słaniewska, zastępca prezydenta Marek Suwalski oraz dyrektor Departamentu Komunikacji Maciej Gleba spotkali się ze świdnickimi restauratorami, którzy prowadzą swoją działalność w Rynku – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka magistratu. – Ustalono, że przez najbliższe 2 miesiące ogródki działać będą bez ograniczeń, z zastrzeżeniem, aby maksymalnie zlikwidować uciążliwości. Restauratorzy zobowiązali się monitorować swoje ogródki i zgłaszać wszelkie zakłócenia i utrudnienia do Straży Miejskiej i Policji. Miasto z kolei ma zwiększyć ilość patroli Straży Miejskiej w ścisłym centrum miasta.
„Popierać będziemy działania Świdnickiego Ośrodka Kultury i w ścisłym centrum miasta organizowanych będzie więcej imprez kulturalnych, co ma stymulować rozwój Rynku. Musi on żyć, ale nie utrudniać życia mieszkańcom” – mówi prezydent Beata Moskal-Słaniewska.  Kolejne spotkanie zaplanowano pod koniec czerwca. Do tego czasu obie strony mają współpracować ze sobą – miasto będzie kontrolować restauratorów a oni swoich klientów.

O kwietniowym spotkaniu pisaliśmy TU.

 

 

Poprzedni artykułZgłoś się na warsztaty „Telewizji Uśmiechu”
Następny artykułEnergetyczny autobus w Świdnicy