Strona główna Wydarzenia Świdnica O funduszach unijnych na konferencji

O funduszach unijnych na konferencji

0

O tym jak dolnośląscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z rekordowego budżetu 82,5 mld euro funduszy unijnych, będą dyskutowali uczestnicy bezpłatnej konferencji dla przedsiębiorców. Spotkanie zaplanowano na 20 maja 2015 r. w hotelu Esperanto w Świdnicy.

pieniądze1

Podczas konferencji przedsiębiorcy z regionu dolnośląskiego będą mieli możliwość zapoznania się z zagadnieniami związanymi z możliwością pozyskania dotacji dla firm w najnowszej perspektywie funduszy unijnych 2014-2020.

Jak zauważa organizator wydarzenia Ewelina Jamińska Dyrektor Handlowy ERP z firmy UNIWERS.COM – Nowa perspektywa otwiera ogromne możliwości finansowania inwestycji informatycznych –. Podczas spotkania eksperci z firmy Comarch oraz firmy partnerskiej Uniwers.com przedstawią w praktyce, w jaki sposób ubiegać się o dotacje oraz jak i gdzie składać wnioski. Podzielą się również wiedzą o aktualnych konkursach i planowanych terminach składania wniosków. Prelegenci przedstawią również innowacyjne rozwiązania Comarch ERP 2.0 takie jak rozwiązania mobilne, e-commerce oraz business intelligence, na które można uzyskać dofinansowanie w ramach rekordowego budżetu unijnego.

Jak wynika z dokumentu „Finansowanie MŚP/ERP z dotacji UE. Raport z badań Comarch”, respondenci doceniają wpływ środków unijnych na rozwój konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw. Blisko 53% małych i średnich przedsiębiorstw zamierza inwestować w systemy i oprogramowanie IT, korzystając z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

Głównymi odbiorcami rekordowego budżetu 82,5 mld euro będą przede wszystkim przedsiębiorcy sektora MSP. Jak podkreśla Joanna Dominiak, dyrektor ds. finansowania Małych i Średnich Przedsiębiorstw, z Comarch ERP: – Najważniejsze obszary, w których wspierane będą firmy, to przede wszystkim: konkurencyjna i innowacyjna gospodarka, w tym zaawansowane technologie zarządzania przedsiębiorstwem oraz technologie ITC dla wytworzenia innowacyjności procesowej czy produktowej

Dla uczestników spotkania przygotowano m.in.: Krótki przewodnik po finasowaniu IT oraz raport z badań „Finansowanie MŚP/ERP z dotacji UE. Raport z badań Comarch”.

Udział w wydarzeniu dla przedsiębiorców jest bezpłatny. Rejestracja odbywa się na dedykowanej stronie wydarzenia www.dotacje.uniwers.com

Poprzedni artykułŚwidnicki Gryf: Ostatni tydzień na zgłoszenia
Następny artykułŚwidniczanka Lwicą Biznesu