Strona główna Sport Piłka ręczna Młodzicy ŚKPR-u w finale mistrzostw Polski

Młodzicy ŚKPR-u w finale mistrzostw Polski

0

Nie mieli sobie równych młodzicy ŚKPR-u Świdnica na rozgrywanym w Zabrzu turnieju półfinałowym mistrzostw Polski. W ostatnim dniu turnieju świdniczanie wysoko pokonali Orlika Brzeg i z kompletem trzech zwycięstw awansowali do grona szesnastu najlepszych drużyn w kraju!

 reczna

Po wygranych z Pogonią Zabrze i Anilaną Łódź, ŚKPR pokonał Orlika Brzeg 23:14 (12:8). Ponieważ świdniczanie już przed meczem byli pewni pierwszego miejsca, na boisku pojawili się przede wszystkim ci zawodnicy, którzy mniej grali w poprzednich meczach. Trener Krzysztof Terebun ma bardzo wyrównaną i szeroką kadrę – jakość gry na pewno nie ucierpiała, ba, świdniczanie pozwolili rywalom na zdobycie tylko czternastu bramek. Drugim finalistą MP została Anilana, Łódź, która w decydującym meczu pokonała Pogoń Zabrze 23:21.

Finał odbędzie się od 27 do 30 w Mrzeżynie i Dźwirzynie. W imprezie weźmie udział szesnaście zespołów: ŚKPR Świdnica, Anilana Łódź, Dziewiątka Legnica, Olimp Grodków, Nielba Wągrowiec, KS CKS SMS Szczecin, MUKS 21 Płock, MTS Kwidzyn, Kusy Kraków, Vive Tauron I Kielce, Vive Tauron II Kielce, Ostrovia, Energetyk Gryfino, Nike Ciechanów, Sokół Kościerzyna, MKS PM MPEC Tarnów. Wiadomo już, że w pierwszej fazie turnieju świdniczanie zagrają w grupie z Sokołem Kościerzyna, Ostrovią i Vive Tauron II Kielce. Dodajmy, że trzon zespołu młodzików ŚKPR-u Świdnica tworzą chłopcy uczęszczający do Gimnazjalnego Ośrodka Piłki Ręcznej przy Gimnazjum nr 3 w Świdnicy.

Półfinał Mistrzostw Polski młodzików. Grupa E. Turniej w Zabrzu (15-17.05): ŚKPR Świdnica – Pogoń Zabrze 26:19, Anilana Łódź – Orlik Brzeg 30:30, ŚKPR – Anilana 28:25, Pogoń – Orlik 29:24, ŚKPR – Orlik 23:14, Pogoń – Anilana 21:23

 

Tabela:
1. ŚKPR Świdnica – 3 – 6 – 77:58
2. Anilana Łódź – 3 – 3 – 78:79
3. Pogoń Zabrze – 3 – 2 – 69:73
4. Orlik Brzeg – 3 – 1 – 68:82

Poprzedni artykułPodział punktów w Gać, seria wciąż trwa
Następny artykułKino na szpilkach na Dzień Matki