Strona główna Bez kategorii Innowacyjni masażyści ze Świdnicy

Innowacyjni masażyści ze Świdnicy

2

Pokonali pół tysiąca konkurentów i popisali się kreatywnym myśleniem. Słuchacze świdnickiej Szkoły Policealnej Służb Społecznych i Medycznych zostali laureatami II miejsca w dolnośląskim  konkursie na innowacyjne projekty badawcze.

innowacyjność

19 maja 2015 w Zamku Topacz podczas uroczystej gali podsumowano przedsięwzięcie realizowane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego – konkurs na innowacyjne projekty badawcze, w którym łącznie wzięło udział ponad 500 uczniów z Dolnego Śląska, reprezentantów 38 zawodów. Masażyści ze świdnickiej Szkoły Policealnej Służb Społecznych i Medycznych zdobyli II w województwie miejsce. Nagrody za najlepsze pomysły i ich realizację wręczał marszałek Cezary Przybylski. Radości było sporo – każdy uczeń otrzymał miedzy innymi tablet.

„Uczniowskie Mini Projekty Badawcze w zakresie innowacyjnego zastosowania w praktyce wiedzy z obszaru danego zawodu”, realizowane w ramach projektu systemowego „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II” mogły mieć charakter badawczy lub wykonawczy, np. w postaci modelu, pomocy naukowej, patentu technologicznego.Oceniane były przez komisje konkursowe, w skład których wchodzili eksperci w poszczególnych dziedzinach – pracownicy naukowi dolnośląskich uczelni wyższych oraz Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Ocenie podlegała zawartość merytoryczna projektu, sposób jego prezentacji oraz odpowiedzi na szczegółowe pytania członków komisji i publiczności, złożonej z pozostałych uczestników konkursu.

Świdniccy masażyści w swoim projekcie zajmowali się oceną wpływu różnych form odnowy biologicznej na cechy psychofizyczne kolarzy. Projekt połączył społeczność szkolną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul.Traugutta 5 – słuchaczy z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie. Wszyscy skorzystali i zdobyli coś dla siebie – masażyści doświadczenie, zawodnicy odnowę a szkoła dodatkowy sprzęt. W dobie renesansu szkół kształcących i przygotowujących profesjonalnie do zawodu, świdnicka szkoła policealna wpisuje się w potrzeby rynku. Jako jedyna w mieście publiczna placówka szkoli sektor społeczno-medyczny – nie tylko masażystów, ale i opiekunów, terapeutów, elektroradiologów a od września również kosmetyczki.

Do projektu badawczego zainspirowała słuchaczy dr Anna Borgosz-Guźda – wykładowca w ZSP. Pani doktor opiekowała się grupą i to dzięki jaj zaangażowaniu Anna Mika, Justyna Mackiewicz i Radosław Okapiec, mogą pochwalić się pracą, która otwiera im drogę na wyższą uczelnię. Poziom prac zachwycił przedstawicieli dolnośląskich uczelni, którzy podjęli nową inicjatywę m.in. zaprosili na powtórkę obrony pracy przed studentami. Występ przed kolejnym audytorium będzie nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale i wyzwaniem.

/Szkoła Policealna Służb Społecznych i Medycznych w Świdnicy/

Poprzedni artykułWielka gala radości [FOTO]
Następny artykułPo naukę na Cypr i Maltę