Strona główna Sport Inne Finał Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych za nami

Finał Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych za nami

0

Reaktywowana po kilku latach impreza rozpoczęła się 14 i 15 kwietnia dwoma półfinałami, w których wzięło udział sześć szkół podstawowych walcząc o wejście do ścisłego finału rozegranego w środę 29 kwietnia na hali SP 1. Zawody zostały organizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 w Świdnicy przy współpracy ze Świdnickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

osir

Cztery reprezentacje składające się z sześciu chłopców i sześciu dziewcząt po jednym z klas I-VI rywalizowały w trzynastu konkurencjach. Dyscypliny podzielone były na sprawnościowe, w których obok szybkości wykonania liczyła się dokładność oraz na konkurencje techniczne, gdzie liczono trafienia. Były biegi z rozkładaniem woreczków, strzały do bramki, rzuty do celu, przeciąganie liny, tor przeszkód i najbardziej typowy dla tego rodzaju zawodów bieg w worku. Od początku swoją przewagę zarysowała drużyna SP 1 wygrywając w dwóch pierwszych konkurencjach, Pewnie pomagał zawodnikom „jedynki” przywilej gospodarza i własnej sali. Nie oddali oni już prowadzenia do końca zawodów choć momentami pozostałe drużyny naciskały i zbliżały się w punktacji. Emocji nie zabrakło do końca. Bardzo wyrównana walka toczyła się o miejsca 2-4. Ostatecznie po rozegraniu wszystkich dyscyplin najwięcej punktów zgromadziły dzieciaki z SP 1 (39,5 pkt) zajmując pierwsze miejsce w turnieju. Na drugim miejscu uplasował się zespół SP 105 (32 pkt). O pół punktu lepszą wchodząc na 'pudło’ została drużyna SP Marcinowice (29,5 pkt) wyprzedzając SP 4 (29 pkt) – komentuje Waldemar Kurek ze świdnickiego OSiR-u.

Na koniec była ceremonia dekoracji, były dyplomy, nagrody w postaci sprzętu sportowego oraz moc słodyczy. Nagrody wręczała Alicja Karol, dyrektor SP 1. Były też podziękowania dla sędziów za pomoc w przeprowadzeniu zawodów: dla pani Joli, Ani, Weroniki, pana Bogdana i Radka. Całością przygotowań turnieju zajmowała się Justyna Malczyk z SP 1, a prowadzeniem konkurencji Waldemar Kurek z ŚOSIR.

Poprzedni artykułZaprojektuj robota [KONKURS]
Następny artykułOwocny start w mistrzostwach kraju!