Strona główna Sport Inne Dwa srebra ze stolicy Armenii

Dwa srebra ze stolicy Armenii

0

Dużo pozytywnej energii, bagaż pięknych wspomnień oraz dwa srebrne medale przywiózł Tomasz Bohuszewicz z odbywających się w Erywaniu, Otwartych Mistrzostw Armenii w Taekwon-do ITF. Trener świdnickiej sekcji Sportowego Klubu Taekwondo „Tiger” znalazł się w 5-osobowej kadrze Polski, która w dniach 9-10 maja walczyła w stolicy Armenii. Wśród startujących zawodników znaleźli się zawodnicy z tak egzotycznych państw jak Armenia, Gruzja, Iran, Indie.

armenia 04

Świdnicki zawodnik startował w dwóch konkurencjach walk sportowych oraz w testach siły. Szczególnie ciekawie zapowiadała się rywalizacja w testach siły, w których zawodnicy musieli wykazać się wszechstronnością oraz połamać deski czterema różnymi technikami: zaciśniętą pięścią, krawędzią ręki oraz kopnięciami: yop chagi – krawędź stopy, dollyo chagi – kopnięcie okrężne. Suma punktów z poszczególnych łamań decydowała o końcowej klasyfikacji. Trzeba dodać że był to pierwszy start świdnickiego zawodnikach w tego typu konkurencji. W konkurencji walk w kategorii wagowej open, Tomasz uległ jedynie swojemu koledze z reprezentacji.

Podczas pobytu w Armenii Tomasz miał okazję poznać lokalną kulturę oraz zobaczyć średniowieczne klasztory w Sevanie oraz Geghard. – Armenia to piękny, urzekający kraj z niesamowitą tradycją i historią. A Ormianie? – bardziej uprzejmych i gościnnych ludzi nie spotkałem nigdzie na świecie – mówi Tomasz Bohuszewicz. Wyjazd naszego zawodnika do Armenii był współfinansowany przez Urząd Miasta Świdnica.

Poprzedni artykułDolnośląski finał bez świdniczan
Następny artykułPolecamy: Umberto Eco „Temat na pierwszą stronę”