Strona główna Bez kategorii Dolny Śląsk. Pamiętam, że… Napisz o Świdnicy!

Dolny Śląsk. Pamiętam, że… Napisz o Świdnicy!

0

Po dużym sukcesie publikacji „Wrocław. Pamiętam, że…” Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza rozszerza projekt i wyrusza w poszukiwaniu zbiorowej pamięci mieszkańców i bywalców Dolnego Śląska. Każdy mieszkaniec i bywalec Świdnicy może stać się autorem!

park16

Przed wojną w Parku Centralnym były łódki, po wojnie kajaki. Kto to pamięta?

Przedsięwzięcie polega na zbieraniu wspomnień związanych z poszczególnymi miastami, miejscami, krajobrazami czy wydarzeniami, które miały miejsce w regionie. Zebrane wspomnienia będą poddane selekcji i zostaną zredagowane, a otrzymany w ten sposób materiał stworzy unikalny zbiorowy pamiętnik Dolnego Śląska, w postaci 32. numeru Magazynu Materiałów Literackich „Cegła”.
Dzięki tej inicjatywie każdy, związany w jakikolwiek sposób pamięcią z Dolnym Śląskiem, będzie mógł utrwalić wspomnienia dotyczące regionu. Wystarczy przejść do formularza zgłoszeniowego. Zajmie to trzy minuty, a wspomnienia mogą zostać opublikowane w unikalnym periodyku.
Aby wziął udział w projekcie, należy wpisać maksymalnie trzy krótkie propozycje (do 200 znaków) wspomnień dotyczących którejś z miejscowości Dolnego Śląska (za wyjątkiem Wrocławia) rozpoczynające się od słowa: „Pamiętam, że…”.
Najciekawsze propozycje wspomnień zostaną nagrodzone publikacją w 32. numerze „Cegły”, która będzie stanowić wydawnictwo towarzyszące jesiennej edycji Festiwalu Literackiego preTEXTY, odbywającego się w 8 miastach naszego regionu.

Pamietam_ze_logo

Propozycje można nadsyłać do 15.06.2015. Po tym terminie baza będzie nadal aktywna, a nadesłane propozycje będą zamieszczane na portalu Dolnośląskość.pl (www.dolnoslaskosc.pl).
________________________________________
Przykładowe wspomnienia mogą wyglądać tak:
– Pamiętam, że w Kowarach było kiedyś Kino Orzeł, w którym oglądane były „Poranki”
– Pamiętam, że po jeleniogórskich Ligach Rocka chodziło się na wino do parku przy garnizonowym.
– Pamiętam, że podczas powodzi w 1997 opalałem się w Hiszpanii.
Prawda, że proste?
________________________________________
Formularz zgłoszeniowy jest TU
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie projektu TU
Wydarzenie na Facebooku