Strona główna Wydarzenia Świdnica Cały czas pamiętają

Cały czas pamiętają

0

Przejmująca, patriotyczna uroczystość miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 1 w Świdnicy. Uczniowie wraz z gośćmi uczcili pamięć ofiar katyńskich a w szczególności Mikołaja Króla, aspiranta na cześć którego pięć lat temu, na dziedzińcu szkoły posadzono Dąb Pamięci.

Dab Katynski

Dąb wzrasta, tak jak pamięć uczniowska o dziedzictwie ofiar Katynia. Rocznica posadzenia dębu jest dla szkoły mobilizacją do codziennej pracy na rzecz Polski. Jest to również wspaniałe podziękowanie m.in. dla rodziny Mikołaja Króla, wnuczki Hanny Walerewicz, która przyjechała do szkoły z Poznania i z niezwykłym wzruszeniem mówiła o tym jak ważne dziś jest trwanie w szacunku i pamięci dla tego, co wydarzyło się w 1940r. Z wdzięcznością podziękowała społeczności szkoły za taką uroczystość i już trzecie zaproszenie na wspólne jej obchodzenie – mówi Alicja Karol, dyrektor szkoły.

Dab Katynski2

Alicja Karol, dyrektor szkoły podkreśliła, jak ważne w wolnej Polsce jest docenienie tych wielkich patriotów – ludzi niezłomnych wiarą, ludzi szczerze oddanych bliźniemu i ojczyźnie. – Bohaterowie dali nam w darze wolną ojczyznę a Dąb Pamięci jest wciąż ponaglającym wezwaniem do troski o naród – mówiła Alicja Karol.

Poetycko – muzyczna inscenizacja przygotowana przez nauczycielkę Małgorzatę Kowalską wzruszyła przybyłych gości. Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny, przybliżający uczniom sylwetkę Mikołaja Króla. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele parlamentu, samorządu, duchowieństwa, placówek oświatowych, a także rodzice.

Poprzedni artykułII tura wyborów: Gdzie głosują świdniczanie?
Następny artykułMoto Dar 2015 [ZOBACZ FILM]