Strona główna 112 Zostawiła psy w samochodzie

Zostawiła psy w samochodzie

10

Dwa niewielkie psy, zdaniem świadka, mogły w samochodzie ze szczelnie zamkniętymi szybami spędzić nawet 1,5 godzin. Właścicielka podczas interwencji Straży Miejskiej stwierdziła, że nie było jej  pół godziny. Została tylko pouczona.

pieski

Jak poinformował nas pan Grzegorz, samochód stał na parkingu przy ulicy Różanej od 9.30 do 11.00. O 11.00  została wezwana Straż Miejska. – W czasie interwencji  Straży Miejskiej, która niestety, nic nie mogła w tym temacie zrobić zjawiła się właścicielka auta oraz psów, twierdziła, że nie było jej tylko pół godziny…  Oczywiście nie kryła oburzenia dlaczego wezwano Straż Miejską. Nie wiem, czy dostała mandat. Jak widać zrobiło się już dość ciepło, a ludziom zaczyna brakować wyobraźni – pisze Czytelnik Swidnica24.pl.

To pierwszy taki przypadek w tym roku – mówi dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy. – Pani została tylko pouczona, bo dotychczas nie była przez nas notowana. Przypomnieliśmy jej, że nie wolno zwierząt zostawiać w samochodzie, zwłaszcza teraz, gdy robi się coraz cieplej.

Podobna lekkomyślność dla psów mogła skończyć się nawet śmiercią. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 2 lat więzienia.

/red./

Poprzedni artykułTargi Karkonoskie czekają
Następny artykułBrzegi rzeki na błysk! [FOTO]