Strona główna Wydarzenia Turystyczne zmagania w Gimnazjum nr 2

Turystyczne zmagania w Gimnazjum nr 2

0

Eliminacje powiatowe XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego rozstzrygnięte. Głównymi organizatorami byli zarząd oddziału PTTK w Świdnicy i Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków – gospodarz Turnieju. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Najliczniej reprezentowane były szkoły podstawowe.

IMG_1959
Konkurs miał charakter interdyscyplinarny. Młodzież musiała wykazać się znajomością przeszłości i teraźniejszości Dolnego Śląska zarówno w zakresie wiedzy krajoznawczej, topograficznej i turystycznej, jak i również znać przepisy ruchu drogowego i zasady udzielania pierwszej pomocy.
W praktycznym sprawdzianie umiejętności przydatnych turyście uczniowie musieli rozpoznawać rośliny i atrakcje turystyczne Ziemi Świdnickiej, rzucać do celu i przyszywać … guziki. W ogólnej punktacji oceniono posiadane przez uczestników odznaki i uprawnienia turystyczne.
W turnieju zwyciężyli:
w kategorii szkół podstawowych – Koło Turystyczne PTTK „ToTuToTam” działające przy MDK w Świdnicy w składzie: Konrad Jaskuła, Piotr Kowalski, Bartosz Pszeniczka, op. Zbigniew Curyl;
w kategorii gimnazjów – drużyna Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy w składzie: Maria Krzyżaniak, Karolina Mazanka, Maja Urbanowicz, op. Ewa Haitner;
w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – drużyna III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Świdnicy w składzie: Michał Bałos, Mateusz Bilicki, Paweł Krawiec op. Mariola Makarska-Janicka.
Konkurs wyłonił również zwycięzców indywidualnych. W teście wiedzy w poszczególnych typach szkół wygrali i zostali odznaczeni złotym medalem  Piotr Kowalski, Maja Urbanowicz i Michał Bałos.
Natomiast w zdobywaniu odznak i uprawnień turystycznych najlepszą okazała się Zuzanna Pietrukiewicz ze Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym.
Zwycięskie drużyny zdobyły puchary, a wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali dyplomy i pełne torby różnych „gadżetów”, przewodników. Fundatorami nagród byli Urząd Miejski i Zarząd Oddziału PTTK w Świdnicy. Słodycze i napoje młodzieży zapewniła  dyrektor Alicja Matysik, a pyszne ciasta upiekły uczennice Gimnazjum nr 2 w Świdnicy.

/Jerzy Tokarski/

Poprzedni artykułĆwierć wieku Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców
Następny artykułTragedia na Równej. Ofiara nie żyje [FOTO]