W ostatnią sobotę, 25 kwietnia odbyły się w Twardogórze Mistrzostwa Polski Taekwondo ITF. Wśród 350 zawodników z całej Polski znalazło się 7 zawodników ze świdnickiej sekcji Sportowego Klubu Taekwondo „Tiger”. Jest się czym chwalić ponieważ świdniccy sportowcy mieli duży wkład w zwycięstwo Tiger’a w klasyfikacji generalnej całych mistrzostw.
– Jestem dumny z całej drużyny. Każdy z zawodników powołanych na mistrzostwa zdołał wywalczyć medal. To ogromny sukces mój oraz moich podopiecznych – powiedział Tomasz Bohuszewicz, trener świdnickich Tygrysów, który w miniona sobotę obronił tytuł mistrza Polski w walkach seniorów -82 kg.
Poniżej szczegółowe wyniki świdnickich sportowców:
Jacek Jeżewski – 1. miejsce, walki młodzików soft contact +135 cm
Daniel Wilkołek – 2. miejsce, walki młodzików soft contact +135 cm
Daniel Wiśniewski – 3. miejsce, walki juniorów semi contact -70 kg
Daniela Kałużyńska – 3. miejsce, walki juniorek semi contact -64 kg
Daniela Kałużyńsk – 3. miejsce, walki juniorek semi contact -64 kg
Przemysław Guzik – 3. miejsce, układy formalne juniorów 6-3 cup
Mateusz Kałużyński – 3. miejsce, walki seniorów semi contact – 76kg
Tomasz Bohuszewicz – 1. miejsce, walki seniorów light contact -82kg
Warto dodać, że trener ale również zawodnik świdnickiego oddziału SKT „Tiger” Tomasz Bohuszewicz znalazł się wśród pięciu osób z całej Polski, które zostały powołane do kadry narodowej na Otwarte Mistrzostwa Armenii w Taekwondo ITF. Wyjazd do Armenii jest możliwy dzięki wsparciu Miasta Świdnica oraz prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej.


![Zacięte zmagania dla młodych siatkarek z SP 6 [FOTO/WYNIKI]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/DSC06713_wynik-238x178.jpg)




![Świdniccy kryminalni zabezpieczyli prawie 9 kg niedozwolonych substancji [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-Swidnica-100x75.jpg)
![Uszkodzone przyłącze gazowe w Świebodzicach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/3-100x75.jpeg)


![Świąteczny koncert zespołu i chóru Armii USA wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/04/Orkiestra-Sil-Powietrznych-Stanow-Zjednoczonych-w-Europie-21-04-2023-Swidnica-5-100x75.jpg)
![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)