Strona główna Wydarzenia Świdnica Stowarzyszenie pręży muskuły

Stowarzyszenie pręży muskuły [FOTO]

1

Przez pięć lat Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych pozyskało w ramach inicjatywy Jeremie ponad 25 milionów złotych. Przed przedsiębiorcami, którzy chcieliby skorzystać z preferencyjnych pożyczek kolejna szansa. Stowarzyszenie właśnie pozyskało kolejne miliony.

TP__0477Zygmunt Worsa, wicestarosta powiatu świdnickiego i Szymon Chojnowski, zastępca prezydenta Świdnicy jako jedni z pierwszych mogli przetestować sprzęt znajdujący się w siłowni „Na sportowo”, gdzie została zorganizowana konferencja

Podczas konferencji prasowej Konrad Jabłoński, prezes Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych oraz Szymon Chojnowski, zastępca prezydenta Świdnicy poinformowali o rozpoczęciu VII rundy wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach inicjatywy JEREMIE. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele samorządów, które od lat wspierają stowarzyszenie w działaniach na rzecz rozwoju przedsiębiorczości – Grzegorz Grzegorzewicz, burmistrz Jaworzyny Śląskiej oraz Zygmunt Worsa, wicestarosta powiatu świdnickiego .

W sumie SSIG pozyskało blisko 25 miliony złotych. Ponad milion to wkład własny trzech samorządów – Świdnicy, Jaworzyny Śląskiej i powiatu świdnickiego. Z pożyczek od 10 do 200 tysięcy złotych skorzystało już blisko 200 przedsiębiorców, większość z powiatu świdnickiego.

5 lat działalności Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych w zakresie pozyskiwania środków w ramach Inicjatywy JEREMIE, 15 milionów uzyskanego wsparcia. Są to liczby, za którymi stoją liczne miejsca pracy oraz przedsiębiorcy, którzy dzięki tym środkom mogli otworzyć własną działalność gospodarczą – mówił Grzegorz Grzegorzewicz, burmistrz Jaworzyny Śląskiej.

TP__0487Tomasz Dyduch, właściciel siłowni „Na sportowo”

Jednym z wielu świdnickich przedsiębiorców, który zdecydował się skorzystać z pomocy SSIG jest Tomasz Dyduch, właściciel siłowni „Na sportowo” specjalizującej się w treningu w niewielkich grupach pod okiem instruktora, w której zorganizowano konferencje. Właśnie dzięki pożyczce Tomasz Dyduch mógł spełnić swoje plany. Pierwsze zajęcia w siłowni zaplanowane są dopiero na maj, ale jako pierwsi z urządzeń skorzystali samorządowcy.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się także inni młodzi przedsiębiorcy, którzy dzięki pomocy ze strony SSIG mogli rozpocząć własną działalność gospodarczą na terenie Świdnicy. Firmę „Łukowa-Beauty” Gabinet Kosmetyki i Pedicure Spa reprezentowała jej założycielka Katarzyna Pilarz – Nicińska, obecni byli też twórcy marki kosmetyków naturalnych „Resibo” – Piotr Betlej wraz z małżonką Eweliną.

Z jednej strony to niezwykle ważne dla miasta, aby młodzi, energiczni ludzie z pomysłami na własny biznes mogli je realizować w przyjaznych warunkach. Podobnie jak już istniejące na rynku firmy, które dzięki narzędziom finansowym oferowanym przez SSIG mogą rozwijać swoją działalność i stwarzać nowe miejsca pracy dla mieszkańców Świdnicy – mówił w trakcie konferencji prasowej Zastępca Prezydenta Świdnicy Szymon Chojnowski.

Poprzedni artykułŚmieci posprzątane [FOTO]
Następny artykułŚFR posprząta reklamy