Strona główna Sport Inne Mierzyli się z konkurencjami sprawnościowymi

Mierzyli się z konkurencjami sprawnościowymi

0

Przez dwa dni 14 i 15 kwietnia w hali sportowej przy SP 1 w Świdnicy rozgrywane były eliminacje Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych. Imprezę od lat organizują Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

turniej

Do zawodów zgłosiło się 6 reprezentacji, które wcześniej rozlosowano do dwóch grup. Drużyny to 6-osobowe składy uczniów osobno dziewcząt i chłopców po jednym zawodniku z danej klasy od pierwszej klasy do szóstej. Rywalizowano w kilkunastu konkurencjach, sprawnościowych i technicznych. Był tor przeszkód, skoki w workach, strzały do bramki, do kosza itp. Sędziowie zwracali uwagę nie tylko na szybkość wykonania konkurencji, ale również na poprawność. Punktacja w zawodach była następująca: za 1. miejsce – 3 pkt, za 2. miejsce- 2 pkt i za 3. miejsce – 1 pkt. Oprócz dobrej zabawy impreza ma na celu integrację dzieci w duchu sportowym oraz rozwój cech psychomotorycznych.

Wyniki eliminacji 1:
1. SP 105 Ś-ca – 35 pkt
2. SP Marcinowice – 28 pkt
3. SP 6 Ś-ca – 15 pkt

Wyniki eliminacji 2:
1. SP 1 Ś-ca – 35 pkt
2. SP 4 Ś-ca – 26,5 pkt
3. SP Mrowiny – 16,5 pkt

Po dwie najlepsze szkoły z eliminacji dostały się do finału Turnieju Gier i Zabaw, który rozegrany zostanie 28 kwietnia o godz. 11.00 w hali sportowej SP 1 w Świdnicy. Awans zapewniły sobie szkoły: SP 1, SP 4, SP 105 i SP Marcinowice.

Poprzedni artykułWszystko o tańcu
Następny artykułWiosenne Targi Pracy