Strona główna Sport Moto Krysiak i Gacek wracają do gry

Krysiak i Gacek wracają do gry

0

Wśród 83 załóg widniejących na liście zgłoszeń 43. Rajdu Świdnickiego Krause, pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski nie zabrakło strzegomsko/bielskiego duetu w składzie Paweł Krysiak i Paweł Gacek na Renault Clio Sport, zgłoszonym w klasie 4N. Jest to pierwszy wspólny start załogi po ponad 2,5-rocznej przerwie.

rajd

Jesteśmy przeszczęśliwi, że udało nam się wszystko zebrać w jedną całość i że możemy pojawić się znowu na starcie tego rajdu. Jeżeli chodzi o samochód, to jest to dla nas całkowita nowość. Odbyliśmy niedawno „małą” sesję testową i jest już jakiś zarys tego jak zachowuje się to autko. Clio jest inne w prowadzeniu niż Astra, jest bardziej precyzyjne – Astra wybaczała błędy, Clio raczej nie. Co do listy zgłoszeń, to muszę powiedzieć, że wygląda imponująco, klasa, w której jesteśmy zgłoszeni, jest dość liczna. Już na pierwszy rzut oka widać kilka mocnych nazwisk, co nas bardzo cieszy i dodatkowo motywuje. Z niecierpliwością czekamy na start rajdu – powiedział strzegomianin Paweł Krysiak.

Bardzo się cieszę na powrót do regularnego jeżdżenia po absencji spowodowanej moim zeszłorocznym wypadkiem, do tego jeszcze u boku Pawła, w nowym samochodzie, po prostu super! Ostatni raz u boku Pawła siedziałem ponad 2,5 roku temu wiec trochę czasu minęło, myślę jednak, że nie będzie stanowiło to dla nas wielkiego problemu i po kilku kilometrach znajdziemy odpowiedni rytm. Lista zgłoszeń wygląda dość ciekawie i działa na nas motywująco, jest kilku szybkich kierowców i poprzeczka na pewno będzie zawieszona wysoko, a my postaramy się sprostać zadaniu i pokazać oczywiście z jak najlepszej strony – dodał Paweł Gacek.

Poprzedni artykułWygrana albo spadek
Następny artykułUtrudnienia na Stęczyńskiego