Strona główna Bez kategorii Kierowcy, noga z gazu

Kierowcy, noga z gazu

2

Szczególnym nadzorem zostaną objęte dwie drogi krajowe nr 5 i 35, to nie znaczy, że reszta pozostanie bez kontroli. Świdniccy policjanci na drogach powiatu świdnickiego prowadzić będą wzmożone kontrole w trakcie świąt, a wszystko po to, aby poprawić  bezpieczeństwo.

policja2

Celem tych działań jest zminimalizowanie skutków i ograniczenie zdarzeń drogowych. W tym czasie wiele osób planuje odwiedziny rodziny czy przyjaciół, w Polsce lub zagranicą. Mając to na uwadze policjanci będą czuwać nad ułatwieniem podróżującym przejazdu oraz nad bezpiecznym dotarciem do celu podróży – mówi Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Policjanci zarówno Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, jak również pionów prewencji szczególnym nadzorem obejmą drogę krajową numer 5 oraz drogę K 35, a także inne drogi na terenie powiatu świdnickiego.

Funkcjonariusze, którzy będą pełnić służbę w tych dniach będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania oraz stan techniczny pojazdów – mówi Czepil i dodaje. – Funkcjonariusze będą reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. Ponadto będą służyć pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym. Pracę funkcjonariuszy wspomagać będzie fotoradar oraz video-rejestrator. Dlatego też apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę. Kierowcy noga z gazu.

Ponadto Policja świdnicka apeluje do osób, które w tych dniach mają zamiar wyjechać, aby nie pozostawiać bez nadzoru i opieki swojego mienia. – Nie możemy spodziewać się, że złodzieje w tych dniach będą również świętować. Aby zapobiec kradzieżom i innym przestępstwom policjanci w tych dniach będą pełnić wzmożone służby patrolowe  – przypomina Katarzyna Czepil. Jednakże każdy z nas może i powinien zadbać o swoje mienie. Jeżeli mieszkania nie posiadają elektronicznych czy mechanicznych zabezpieczeń należy poprosić sąsiadów o pomoc, aby zwrócili uwagę na mieszkanie podczas nieobecności.

Policja przygotowała kilka wskazówek dla wyjeżdżających na święta, które zwiększą bezpieczeństwo w czasie drogi:

w czasie przygotowań do podróży zaplanujcie Państwo trasę i czas przejazdu;

wybierajcie drogi główne, a unikajcie dróg bocznych słabo lub w ogóle nie znanych;

zaplanujcie wyjazd w godzinach dziennych, gdyż w nocy kierowca jest zmęczony, a przez to podróż jest mniej bezpieczna;

zaplanujcie miejsca na odpoczynek. Najlepiej zatrzymać się w miejscach uczęszczanych, gdzie są zorganizowane miejsca parkingowe. Może to być stacja benzynowa, czy parking strzeżony.

Jeżeli jesteście świadkami przestępstwa czy wykroczenia nie pozostawajcie obojętni. Natychmiast informujcie o tym Policję pod numer 997 – mówi Czepil.

Poprzedni artykułMłodzicy nie zwalniają tempa
Następny artykułOstatnie szlify przed konfrontacją z Zagłębiem [FOTO]