Strona główna Wydarzenia Świdnica Gala Parowozów coraz bliżej

Gala Parowozów coraz bliżej

1

Wczoraj informowaliśmy, że na najbliższej Gali Parowozów pojawi się słynny Hogwart Express z przygód Harrego Pottera, jednak jesteśmy zmuszeni zdementować tę wiadomość. Informacja była prima aprilisowym żartem. A tegoroczna Gala Parowozów zapewne znów przyciągnie tłumy.

GWR_'Hall'_5972_'Olton_Hall'_at_Doncaster_WorksHogwart Express

Obecnie trwają prace nad kolejną Galą Parowozów, która planowo odbędzie się w połowie września 2015 r. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz imprez organizowanych w Jaworzynie Śląskiej. – Mamy już potwierdzony udział dziewięciu parowozów z Niemiec, Czech i Polski – mówi Katarzyna Szczerbińska – Tercjak, kierownik marketingu w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku i dodaje. – To będzie wielka gratka nie tylko dla wszystkich fanów  kolei.

Organizowana przez Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku Gala Parowozów jest największą plenerową imprezą kolejową w tej części Polski. W roku 2014 wzięło w niej udział przeszło 15 000 gości. Rok 2015 z uwagi na fakt przyjazdu ekspresu może być rekordowy. Podczas Gali Parowozów na bocznicy muzeum będą miały miejsce prezentacje zabytkowych parowozów, obejmujące jazdę manewrową, przygotowanie lokomotyw do jazdy – nawadnianie, nawęglanie, smarowanie oraz oczyszczanie.

Szczegółowy program tegorocznej Gali Parowozów będzie znany pod koniec kwietnia.

Poprzedni artykułPolicja ostrzega: Uważaj na zakupach
Następny artykułKuchenne Rewolucje ze Świdnicy już dziś