Strona główna Bez kategorii Drugi milion na pierwszy biznes

Drugi milion na pierwszy biznes

0

Dwa miliony złotych – na taką kwotę Fundusz Regionu Wałbrzyskiego udzielił już pożyczek osobom rozpoczynającym prowadzenie własnego biznesu. Dzięki rządowemu programowi „Pierwszy biznes- Wsparcie w starcie” powstały już 34 firmy.

pieniadze

W siedzibie Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, na początku kwietnia uroczyście podpisana została 34 umowa na udzielenie pożyczki w ramach programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”. Po jej podpisaniu kwota udzielonych pożyczek w sumie przekroczyła 2 mln zł. Środki te, w przeciągu kilku ostatnich miesięcy, trafiły przede wszystkim do osób młodych, które niedawno zakończyły edukację i chcą działać na własna rękę.

– Studenci mają wiele pomysłów na dobry biznes, kluczowe jest jednak pozyskanie kapitału na jego rozwinięcie. Program „Pierwszy biznes- Wsparcie w starcie” daje taką właśnie możliwość i szkoda byłoby z niej nie skorzystać– mówi pani Agnieszka Kądziołka, która podpisała ostatnią umowę.

Pomysłem na biznes pani Agnieszki są naklejki dekoracyjne, które będzie sprzedawała za pośrednictwem sklepu internetowego. Wzory naklejek pani Agnieszka będzie projektowała sama, a następnie przy użyciu plotera będzie je wycinała. Oferta skierowana będzie przede wszystkim do klientów indywidualnych, którzy dzięki naklejkom będą mogli łatwo i szybko zmienić wystrój swoich mieszkań.

– Choć ostatnich kilka lat pracowałam jako urzędnik administracji publicznej, to moim zainteresowaniem jest m.in. grafika komputerowa, stąd pomysł na otwarcie działalności gospodarczej w branży naklejek dekoracyjnych. Zapotrzebowanie na ten produkt zauważyłam w ubiegłym roku, wtedy tez usłyszałam o programie „Pierwszy biznes- Wsparcie w starcie” w radiu- wyjaśnia pani Agnieszka.

Oferta przygotowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej to atrakcyjna, niskooprocentowana pożyczka (0,44%), o długim okresie spłaty. Brak opłat za rozpatrzenie wniosku i obsługę pożyczki, a także roczna karencja to jej kolejne atuty. Pozyskać można nawet 78 tys. zł.

– Realizacja programu przebiega dużo szybciej niż się tego spodziewaliśmy. Podpisaliśmy właśnie umowy na ponad 2 mln zł a pozytywnie rozpatrzonych wniosków mamy na kwotę prawie 3 mln zł, czyli niemal połowę środków jakie zostały przeznaczone na ten program mówi Robert Jagła, Prezes Zarządu FRW.

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wyciąga również, do startujących ze swoim biznesem, pomocną dłoń w postaci bezpłatnych szkoleń i doradztwa. Cyklicznie organizowane spotkania edukacyjne, m.in. z przygotowywania biznesplanów, przyciągają wielu zainteresowanych. Z usług tych można korzystać nawet do pół roku od momentu założenia firmy.

Poprzedni artykułKto zagra na Dniach Jaworzyny Śląskiej?
Następny artykułZagłębie wygrywa po licznych kontrowersjach [FOTO]