Strona główna Bez kategorii Co dalej z Rynkiem?

Co dalej z Rynkiem?

17

Po raz kolejny władze miasta i policja chcą rozmawiać z mieszkańcami o Rynku. Tym razem organizują spotkanie poświęcone ożywieniu ruchu turystycznego i bezpieczeństwu. Dotychczas oba te tematy były poruszane oddzielnie. W debacie może wziąć udział każdy chętny.

rynek2

Dyskusja nad kondycją Rynku, jego rolą i przyszłością, nie słabnie od lat. Ocena sytuacji zależy od tego, z jakiej pozycji patrzy oceniający: dla mieszkańców centralnego placu w Świdnicy problemem są hałasujący goście lokali gastronomicznych, dla właścicieli tychże lokali zbyt mały ruch i zbyt mało osób zainteresowanych czy to kawiarniami, czy punktami usługowymi, czy wreszcie sklepami. O ożywienie Rynku walczy stowarzyszenie Kupców, Restauratorów i Przedsiębiorców Kaduceusz. Jedną z ostatnich sugestii jest udostępnienie centralnej części miasta dla samochodów w sezonie jesienno-zimowym. Niedawno prezydent Beata Moskal-Słaniewska wspomniała o utworzeniu w Rynku postoju taksówek.

Spotkanie z władzami miasta i policją rozpocznie się 23 kwietnia o godzinie 17.00 w Klubie Bolko przy placu Grunwaldzkim.

/asz/

Poprzedni artykułRemontują salę widowiskową i PCPR
Następny artykuł25 lat więzienia za śmierć sąsiadki