Strona główna Wydarzenia Świdnica Wspierają przedsiębiorczość

Wspierają przedsiębiorczość

1

Wczoraj, 24 marca Świdnicę odwiedziła grupa 30 przedsiębiorców i przedstawicieli samorządowych władz lokalnych z Czech. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizowanego projektu pn. ”Miasta Trutnov i Świdnica wspierają przedsiębiorczość”. Uczestnicy wizyty studyjnej mieli okazję poznać świdnickie firmy i porozmawiać z liczną grupą lokalnych przedsiębiorców, reprezentujących różne branże, m.in. energetyczną, budowlaną, budowy maszyn, turystyczną, reklamy oraz pracownie artystyczne.

SPOTKANIE FIRM

Przedsiębiorczość jest tematem dla nas przewodnim, a współpraca na tym polu powinna być rozwijana i wzmacniana. Jesteśmy otwarci na kooperację w różnych dziedzinach, sporcie, oświacie czy kulturze – mówił zastępca prezydent Świdnicy Szymon Chojnowski witając gości z Czech. Uczestnicy wizyty studyjnej rozpoczęli zwiedzanie od Centrum Technologii Energetycznych. Obiekt ten to swoiste zielone laboratorium, w którym w rzeczywistych warunkach funkcjonującego i użytkowanego budynku, testowanych jest 11 różnych technologii generacji energii elektrycznej, ciepła, chłodu, rozwiązań wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Wszystkie zaprezentowane technologie budownictwa niskoenergetycznego wzbudziły ogromne zainteresowanie zwiedzających. Ponadto czescy przedsiębiorcy odwiedzili świdnickie firmy SONEL S. A i CLOOS Polska Sp. z o. o, w których mieli okazję zobaczyć część procesu produkcyjnego.

Kolejne działania realizowane w ramach projektu odbędą się w Trutnowie. Planowana jest konferencja skierowana do przedsiębiorców z branży turystycznej i ludzi zajmujących się rozwojem turystyki na polsko-czeskim pograniczu. Ponadto w dniach 1-2 maja czeski partner zaprasza świdnickie firmy do wzięcia udziału w wiosennej edycji Wystawy Gospodarczej Targi Karkonoskie. Tematem przewodnim targów będzie „Dom i Ogród”. W imprezie jak co roku wezmą udział wiodące firmy działające na pograniczu polsko-czeskim w branży budowlanej, ogrodniczej i wyposażenia wnętrz. Reprezentowane będą grupy producentów, dystrybutorów, hurtowników i sprzedawców detalicznych. Wystawa będzie stanowić znakomitą okazję do zapoznania się z szerokim asortymentem różnorodnych produktów proponowanych przez wystawców.

/UM w Świdnicy/

Poprzedni artykułPotrącona na pasach
Następny artykułMeldunek z Irlandii: Sparingowy remis kadry DZPN-u