Strona główna Bez kategorii Teatr uczy nas żyć

Teatr uczy nas żyć [FOTO]

0

W niecodzienny sposób swoją miłość do teatru wyrazili mieszkańcy Świdnicy. Ośrodek Kultury zaprosił do Rynku na flash moba. Powodem był Międzynarodowy Dzień Teatru.

Międzynarodowy Dzień Teatru_13

Punktualnie o 14.00 przed wejściem głównym do teatru miejskiego ktoś nagle zaczął krzyczeć. Za chwilę krzyczała grupa kilkudziesięciu osób. – Być albo nie być, oto jest pytanie. Międzynarodowy Dzień Teatru jest dziś – wykrzyczano trzy razy. Właśnie w ten sposób uczestnicy flash moba uczcili Międzynarodowy Dzień Teatru, który przypada na dzień 27 marca.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie świdnickich szkół, studenci Uniwersytety Trzeciego Wieku, podopieczni Domu Dziennego Pobytu i przypadkowi przechodnie, którzy z lekkim zdziwieniem przyglądali się całej akcji. A potem wszyscy razem pląsali do piosenki Zbigniewa Wodeckiego „Teatr uczy nas żyć”.

Święto teatru zostało ustanowione w 1961 roku podczas 9. Światowego Kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, który działa pod auspicjami UNESCO. Na dzień obchodów wybrano 27 marca, w rocznice otwarcia Teatru Narodów. Dzień Teatru obchodzi ponad 100 krajów.

 

Poprzedni artykułKolejne złote krążki pana Stanisława
Następny artykułWojciech Kuczok dziś w Świdnicy