Strona główna Sport Siatkówka Świdniczanie wystąpili na Pomorzu

Świdniczanie wystąpili na Pomorzu

0

Kadeci UKS-u Dekoria Świdnica, uczestniczyli w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Łebie. XVII Międzynarodowy Maraton siatkarski o Puchar Burmistrza Łeby, w którym brało udział aż 36 drużyn, w tym 16 ekip kadetów i 20 kadetek, między innymi, AZS Olsztyn, Trefl Gdańsk, Chemik Bydgoszcz, Kaliningrad, Czarni Słupsk czy Kędzierzyn Koźle, rozpoczął się w piątek a skończył w niedzielę.

siatka

Nadmorski turniej, naszpikowany reprezentantami Polski kadetów i kadetek, dostarczył licznie zgromadzonej publiczności wiele wrażeń i emocji. Nasza drużyna, która w głównej mierze oparta była na uczniach klasy sportowej z Gimnazjum nr 3, zajęła 11. miejsce. W pierwszym meczu, chłopcy nieco stremowani, przegrali z Jurandem Malbork 0:2. Drugi mecz zagraliśmy z Treflem Gdańsk, w którym grało 3 reprezentantów Polski. Ulegliśmy również 0:2, ale po walce i na miarę możliwości „swoich” warunków fizycznych. Potem bardzo spokojnie wygraliśmy z Tygrysami Strzelin 2:0 i ulegliśmy po bardzo dobrym meczu 1:2 Nowemu Tomyślowi. W ostatnim meczu, pokonaliśmy zespół z Mrągowa 2:0 i zakończyliśmy turniej na 11. miejscu. Miłym zaskoczeniem dla nas było to, iż burmistrzem Łeby jest rodowity świdniczanin Andrzej Strzechmiński, który osobiście wręczył naszej drużynie puchar oraz dyplom i w czasie zakończenia turnieju serdecznie nas pozdrowił i życzył sukcesów. Turniej kadetów wygrała drużyna Chemika Bydgoszcz, a kadetek Czarni Słupsk. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, uda nam się również uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu sportowym, z którego wynieśliśmy wiele nowych doświadczeń – powiedział trener naszych zawodników Piotr Godula.

Skład: Maciej Kurnicki, Jakub Popławski, Filip Slatan, Aleksander Rataj, Patryk Stabrawa (III b). Trener: Piotr Godula

Poprzedni artykułDla kogo 1% podatku? Pomóż Kacperkowi!
Następny artykułDla pań od Galerii Świdnickiej [VIDEO]