Strona główna Bez kategorii Startuje Otwarta Scena Amatora

Startuje Otwarta Scena Amatora

1

Otwarta Scena Amatora to nowy projekt muzyczny Świdnickiego Ośrodka Kultury, w ramach którego scena Klubu Bolko stanie się bardziej dostępna dla młodych twórców. Na początek, w sobotę 21 marca, będzie można posłuchać utworów z repertuaru m.in. Okudżawy, Biczewskiej i Cohena w wykonaniu duetu Ponad Chmurami.

Ponad Chmurami foto 2

Ponad Chmurami to mieszkająca w Poznaniu Katarzyna Jarzynowska (wokal) i Nikodem T. Jacuk (gitara). Wykonują utwory z nurtu poezji śpiewanej twórców polskich jak również zagranicznych bardów. Mimo młodego wieku zainspirowali się muzyką takich artystów jak Leonard Cohen, Bułat Okudżawa czy Żanna Biczewska. Ich utworów w nowych aranżacjach będzie można wysłuchać z delikatnym gitarowym akompaniamentem. Ponad Chmurami zaprezentują piosenki zarówno w języku polskim, jak również można będzie usłyszeć także oryginalny język kilku pieśni.

Celem Otwartej Sceny Amatora (OSA) jest ułatwienie młodym muzykom dostępu do infrastruktury koncertowej ŚOK-u  (mała sala w Klubie Bolko, nagłośnienie, oświetlenie), oraz wsparcie organizacyjne i promocyjne ich twórczości. OSA jest skierowana do wykonawców zainteresowanych występem bez gwarantowanego honorarium, co nie oznacza, że za darmo! Wszystkie występy w ramach OSA będą biletowane w cenie minimum 5 zł (cenę biletów ustalają artyści!) a część wpływu z biletów zostanie przekazana wykonawcom. Warunki udziału w projekcie można znaleźć tutaj: www.sok.com.pl/osa

Koncert Ponad Chmurami odbędzie się w sobotę 21 marca w małej sali Klubu Bolko. Początek występu o godzinie 19:00 a już od 18:30 będzie można kupić w kasie klubu bilety w cenie 10 zł. Na koncercie dostępne będą miejsca siedzące.

Poprzedni artykułMagdalena Ogórek w Świdnicy
Następny artykułKandydatki poszukiwane!