Strona główna Temat dnia Pociąg ze Świdnicy nie dojedzie do dworca głównego

Pociąg ze Świdnicy nie dojedzie do dworca głównego

2

Pasażerów cieszącego się coraz większym powodzeniem bezpośredniego połączenia kolejowego ze Świdnicy do Wrocławia od kwietnia czekają utrudnienia. Szynobus nie dojedzie do Dworca Głównego w stolicy Dolnego Śląska. Koleje Dolnośląskie zorganizują komunikację zastępczą, która ma zapewnić przewóz nie tylko ludzi, ale także dużych bagaży, wózków czy rowerów.

pociąg 1

Jak informują Koleje Dolnośląskie, 26 kwietnia rozpocznie się kolejny etap przebudowy wiaduktów nad ulicą Grabiszyńską. W związku z tym pociągi jadące z kierunku wałbrzyskiego będą do dworca docierały okrężną trasą, oprócz relacji Dzierżoniów-Świdnica-Wrocław.

Na omawianym kierunku zmiany czekają podróżujących bezpośrednimi pociągami KD między Wrocławiem a Dzierżoniowem i Świdnicą. Obsługa tej relacji będzie przez pewien czas realizowana w całości z przesiadką na autobusy komunikacji zastępczej. Szynobusy dojeżdżać będą do przystanku Wrocław Grabiszyn, położonego niedaleko skrzyżowania ulic Grabiszyńskiej i Hallera, natomiast dalszą drogę (do dworca Wrocław Główny) zabiorą Podróżnych podstawione przez nas autobusy zastępcze. Odnośnie możliwości wjazdu na nieczynny dziś dworzec Świebodzki: mimo optymistycznych początków rozmów, o których informowaliśmy wcześniej, otrzymaliśmy niestety ostateczną, negatywną odpowiedź PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w tym zakresie. Pomimo poparcia ze strony władz Dzierżoniowa, Świdnicy i Wrocławia, a także deklaracji pomocy Urzędu Marszałkowskiego, zarządca infrastruktury poinformował, że „możliwa obecnie do zaoferowania podróżnym w obszarze stacji Wrocław Świebodzki obsługa – nawet po pracach, nie odpowiada warunkom i standardom, jakie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz przewoźnicy starają się zapewniać klientom kolei.” Podkreślono również, iż w weekendy na terenie dworca odbywa się targowisko. W chwili obecnej pracujemy nad organizacją komunikacji zastępczej. Biorąc pod uwagę przyzwyczajenia Pasażerów naszych szynobusów, czynimy starania, aby w autobusach zastępczych nie było ograniczeń w przewozie większego bagażu, wózków dziecięcych czy rowerów. Szczegółowy rozkład jazdy zostanie w ciągu najbliższych dni opublikowany na naszej stronie www.kolejedolnoslaskie.eu oraz wydany w formie ulotek” – informują Koleje Dolnośląskie. Utrudnienia mają potrwać do końca października 2015 roku.

Bezpośrednie połączenie Świdnicy z Wrocławiem przywrócono pod koniec 2013 roku. Na razie kursują cztery pary pociągów na dobę. Po zakończeniu remontów linii kolejowych we Wrocławiu KD chce uruchomić jeszcze dwa kursy. W 2014 linia została przedłużona do Dzierżoniowa.

Od 2013 roku obowiązuje promocja i za bilet ze Świdnicy do Wrocławia pasażerowie płacą 5 złotych.

Poprzedni artykułStracili tylko jedną bramkę w całym turnieju
Następny artykułPotrącona na pasach