Strona główna Wydarzenia Świdnica Nowocześnie o przyszłości zawodowej

Nowocześnie o przyszłości zawodowej

0

Gimnazjum nr 4 w Świdnicy, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego wraz z firmą heapmail Internet Solutions sp. z o.o. rozpoczęły realizację projektu pod tytułem „Nowoczesne rozwiązania w doradztwie zawodowym”. Nauczyciele placówki zostali przeszkoleni i jako asystenci realizują zadania wspomagające proces rozpoznawania predyspozycji i zainteresowań zawodowych. Jest to kolejne nowatorskie działanie, którego głównym odbiorcą są uczniowie klas 1-3.

warsztaty

Poza prowadzonymi zajęciami warsztatowymi a także rozmowami indywidualnymi na terenie naszej  szkoły, 10 marca grupa uczniów z klasy 2a i 1a uczestniczyła w wyjazdowych warsztatach doradztwa edukacyjno-zawodowego w Krzyżowej. Uczniowie brali udział w wielu przygotowanych przez naszego doradcę zawodowego pana Marcina Kuc i panią Magdalenę Noceń (asystentów programu) ćwiczeniach, grach i symulacjach. Było kreatywnie, ciekawie, radośnie, a przede wszystkim pracowicie.

Doradca zawodowy już zapowiada, że to nie ostatnie takie wyjazdowe warsztaty i nowatorskie działania w naszej szkole o czym świadczyć mogą licznie podejmowane przez niego wyjścia, spotkania, szkolenia i warsztaty z podmiotami zewnętrznymi.

/G4/

Poprzedni artykułZa spalenie rodzina żąda dożywocia
Następny artykułPosiedzi za zabójstwo psa