Strona główna Kultura Lipali zagra w Świdnicy

Lipali zagra w Świdnicy

0

Wielkimi krokami zbliżają się przesłuchania zespołów, które zgłosiły swój udział do tegorocznej Truskawki. Gwiazdą pierwszych przesłuchań konkursowych będzie zespół Lipali. Świdnicki Ośrodek Kultury zaplanował w tym roku 4 koncerty eliminacyjne, które odbędą się w Klubie Bolko. Wystąpią podczas nich zespoły wybrane spośród nadesłanych do 6 marca zgłoszeń.

Lipali-foto-02_tn

Lipali to zespół Tomka „Lipy” Lipnickiego powołany do życia po zawieszeniu działalności przez Illusion – rockową legendę lat 90-tych, którą współtworzył jako wokalista i gitarzysta. Po krótkiej przerwie artysta wrócił do rockowej stylistyki nagrywając m.in. takie albumy jak „Pi” (2004), „Bloo” (2007), „Trio” (2009) i „3850″ (2012). Grupa planuje nagrać latem tego roku kolejny album a według zapowiedzi niektóre nowe utwory będzie można usłyszeć na nadchodzących koncertach. Do Lipali dołączył też ostatnio nowy członek – Roman Bereźnicki, lider i wokalista zespołu Lecter. Zespół jest jednym z dwóch pierwszych, potwierdzonych wykonawców tegorocznego Przystanku Woodstock – drugim jest… Illusion.

Zeszłoroczna edycja Truskawki była skierowana wyłącznie do wykonawców z powiatu świdnickiego, ale w tym roku to się zmienia. Świdnicki Ośrodek Kultury zapraszał do udziału muzyków zarówno z powiatu świdnickiego jak i ościennych: dzierżoniowskiego, jaworskiego i wałbrzyskiego.

Truskawka to jeden z najstarszych na Dolnym Śląsku przeglądów muzycznych, mający swoje początki jeszcze w latach 80-tych XX wieku. Truskawka to impreza skierowana do młodych wykonawców, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na ścieżce koncertowej. Udział w przeglądzie daje najlepszym możliwość zaprezentowania się na plenerowej scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury i walki o nagrodę finansową.

Terminy koncertów eliminacyjnych to 28 marca, 11 i 25 kwietnia oraz 9 maja.

Koncert Lipali zaplanowano na 28 marca na godzinę 18.00 w Klubie Bolko. Bilety do nabycia w Informacji Turystycznej w przedsprzedaży koszt biletu to 30 złotych, w dniu koncertu 40. Organizatorem koncertu jest Świdnicki Ośrodek Kultury.

Poprzedni artykułPolicja szuka świadków
Następny artykułTragedia na drodze