Strona główna Wydarzenia Świdnica Które modele najpiękniejsze?

Które modele najpiękniejsze?

1

Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy już po raz XIX organizuje Międzynarodowy Konkurs Modeli Redukcyjnych JUNIOR 2015. Zawody o międzynarodowym zasięgu to nie lada gratka dla miłośników modeli plastikowych, kartonowych czy redukcyjnych.

junior2015-2

 Konkurs zaplanowano na  28 – 29 marca 2015 w sali konferencyjnej Sudeckiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych S3S w Świdnicy ul. Długiej 33.

Uczestnicy walczyć będą o puchar dyrektora MDK, Trutnowski Smok – za najlepszy model w czeskich barwach i Świdnicki Gryf – za najlepszy model w polskich barwach.
Konkurs organizowany jest w 19 klasach startowych i w trzech kategoriach wiekowych: młodzik, junior, senior. Swoje modele mogą zgłaszać zarówno modelarze zrzeszeni oraz nie zrzeszeni. Pojazdy wojskowe gąsienicowe, pojazdy wojskowe kołowe, samoloty, śmigłowce, samoloty cywilne, dioramy lotnicze i lądowe to tylko kilka klas startowych. W jednej klasie uczestnik może zgłosić dowolną modeli. Konkurs w danej klasie zostanie zorganizowany wtedy, kiedy chęć udziału zgłosi kilku modelarzy. W przypadku małej liczby zawodników w danej klasie możliwe jest łączenie klas oraz kategorii wiekowych.

Przyjmowanie modeli, a tym samym rozpoczęcie konkursu odbędzie się w sobotę 28 marca. Modele przyjmowane będą w godzinach od 10.00 do 13.00.
Uroczyste zakończenie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się w niedzielę, 29 marca od godziny 13.oo. Wydawanie modeli (po uroczystym zakończeniu) ok. godz.14.00 .
Szczegółowe informacje o zgłoszeniach, przyjmowaniu modeli i warunkach udziału w konkursie  na stronie www.mdk.swidnica.pl lub pod nr telefonu 74 851 33 30.

Poprzedni artykułWygrali „Potyczki Rodzinne z Ortografią”
Następny artykułFranc Gardiner poszukuje pracownika