Strona główna Temat dnia Krystyny zachwycone Świdnicą

Krystyny zachwycone Świdnicą

0

Żółte parasolki i żółte kapelusiki – tak wyglądał wczoraj, 14 marca znak rozpoznawczy Krystyn, które do Świdnicy przyjechały prosto z Karpacza, gdzie miał miejsce ogólnopolski Zjazd Krystyn.

Krystyny

Posiadaczki tego imienia jako jedyne w Polsce swoim imieninom nadały tak wysoką rangę. Pomysłodawczynią i wieloletnią liderką była redaktor Krystyna Bochenek. Po jej tragicznej śmierci w katastrofie samolotu w 2010 roku, Krystyny spotykają się nadal, założyły również stowarzyszenie imienia dziennikarki.

Imieniny organizowane są zawsze w innym zakątku Polski i trwają zwykle 3 dni. Uroczystościom towarzyszą przemarsze, koncerty, spotkania z gwiazdami. Od początku w zjazdach uczestniczy piosenkarka Krystyna Giżowska, pojawiają się także lektorka Krystyna Czubówna i aktorka Krystyna Sienkiewicz. Świdnicę reprezentuje zwykle ok. 20 pań, z Krystyną Kowalonek i Krystyną Lasek (założycielka Uniwersytetu III Wieku). Panie witane są przez władze miast, a nawet województw. W tym roku życzenia osobiście złoży im pierwsza dama, Anna Komorowska.

Krystyny w Świdnicy odwiedziły Kościół Pokoju, Rynek i katedrę, po której oprowadzał Mariusz Barcicki. Panie nie kryły zachwytu, jaki wywołała Świdnica. – Bardzo piękne miasto, jestem zachwycona. Na pewno tu jeszcze wrócę – mówiła Krystyna Smolarek z Krakowa.

Poprzedni artykułLegalne wędkowanie w Dobromierzu
Następny artykułUdana inauguracja pierwszej drużyny Polonii-Stali!