Strona główna Temat dnia Jakich kremów używać?

Jakich kremów używać?

0

O tym, że należy używać kremów wie każda kobieta, jednak nie każda wie jakich. Faktem jest, że do każdej cery, każdego wieku i każdej pory roku dostosowany jest odpowiedni krem. Jeśli nie będziemy stosować go zgodnie z przeznaczeniem, nie osiągniemy pożądanych efektów.

img

Cztery pory roku

Niestety podobnie jak ubrania, tak samo kremy musimy zmieniać i dostosowywać do pory roku. Krem, którego używać będziemy latem powinien posiadać lekką konsystencje, szybko się wchłaniać i nie pozostawiać tłustych plam. Powinien także zawierać filtry, aby chronić naszą skórę przed niepożądanym działaniem promieni słonecznych. Zbyt częste opalanie się prowadzi do starzenia się skóry, a czasem nawet do chorób. Z kolei w okresie zimowym wybierając krem powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy będzie on chronił naszą twarz przed szkodliwym wpływem mrozu i wiatru, musi także zawierać filtry chroniące przed promieniowaniem słonecznym. Krem na zimę powinien być półtłusty lub tłusty, niestety nasza skóra w okresach niskiej temperatury, może być nieodpowiednio nawilżona. Dobrze jeśli kosmetyk zawiera w sobie witaminę A i E.

Odpowiedni krem do cery

O tym nie możemy zapomnieć. Zawsze dobierajmy krem odpowiedni do naszej cery. Nigdy nie powinniśmy kupować kremów do innego typu cery niż nasza. Jeśli nie jesteśmy w stanie sami określić, jaką cerę posiadamy, pomoże nam w tym wykwalifikowana kosmetyczka. Jeśli będziemy używać kremów przeznaczonych do innych typów cery, nie osiągniemy pożądanych efektów, a nawet możemy skórze zaszkodzić. (źródło: http://importmania.pl/ ) Podobnie jest z wiekiem. Każdy kosmetyk dostosowany jest do odpowiedniego wieku. Powinniśmy kupować te przeznaczone właśnie dla nas. Jeśli sami nie umiemy wybrać odpowiedniego kosmetyku możemy o pomoc poprosić personel drogerii.

Nie wszystko złoto, co się świeci

Stare porzekadło brzmi: „Nie wszystko złoto, co się świeci”. Podobnie jest i w tym wypadku. Nigdy nie kupujmy kremu tylko dlatego, że spodobało nam się jego opakowanie lub widzieliśmy jego reklamę w TV. Zawsze kupując kosmetyki, zwróćmy uwagę na to jaki zawierają skład, do jakiej skóry są przeznaczone i do jakiego wieku dostosowane. To, że nasza koleżanka używa danego produktu i jest on dla niej odpowiedni nie oznacza wcale, że dla nas będzie równie dobry. Kosmetyki dopasujmy zawsze do siebie i do swojego wieku oraz typu urody. Na szczęście obecnie na rynku mamy dostęp do bardzo szerokiej oferty kremów przeróżnych producentów, każdy bez wątpienia znajdzie coś dla siebie.

Sukces tkwi w wytrwałości

Sukces osiągniemy tylko i wyłącznie, jeśli będziemy regularnie stosować kremy odpowiednie do naszej cery. Nie możemy sporadycznie używać kremów, musi to być codzienna pielęgnacja. Jeśli będziemy regularnie i zgodnie z zaleceniami producentów i kosmetyczek używać kremów, bez wątpienia zauważymy zmiany. Nasza skóra i cera staną się zdrowsze, lepiej odżywione i nabiorą blasku. To wpłynie na lepsze samopoczucie, a także opóźni proces starzenia.

Poprzedni artykułJak nie teraz, to kiedy?
Następny artykułNielegalny tytoń i alkohol