Strona główna Wydarzenia Świdnica Drzwi otwarte w „Ósemce”

Drzwi otwarte w „Ósemce”

0

 Jak co roku nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu prezentowali ofertę edukacyjną podczas Drzwi Otwartych.

SP8_1

Przyszłych uczniów i ich rodziców szkoła gościła w ubiegłym tygodniu. Była to wyjątkowa okazja, by zobaczyć szkołę i poznać pracujących w niej nauczycieli. Gości tego popołudnia powitała dyrektor Małgorzata Gryń-Chlebicka, następnie uczniowie klasy IIc zaprezentowali niecodzienne przedstawienie „Baśń o ziemnych ludkach” przygotowane w technice czarnego teatru. Nad organizacją inscenizacji czuwała pani Lilla Gil – wychowawczyni małych aktorów.

Po występie drugoklasistów uczennice klasy VIb przedstawiły ofertę edukacyjną szkoły zilustrowaną prezentacją multimedialną. Następnie rodzice wraz z dziećmi udali się do sal lekcyjnych, świetlic, biblioteki, sali gimnastycznej. Mogli obejrzeć i skorzystać z wielu pomocy dydaktycznych, gier edukacyjnych. Atrakcją dla dzieci były ćwiczenia wykonywane z pomocą tablic interaktywnych. Rodzice mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z nauczycielami, mogli pozyskać informacje na tematy dotyczące zajęć edukacji wczesnoszkolnej, zajęć dodatkowych odbywających się w szkole (ortograficznych „Ortofrajda”, kinezjologii edukacyjnej, arteterapii, języka niemieckiego i wielu innych).

Z nadzieją, że sprostaliśmy oczekiwaniom gości, czekamy na pierwszoklasistów w przyszłym roku szkolnym. Do zobaczenia – mówi Małgorzata Gryń-Chlebicka, dyrektor placówki.

 

Poprzedni artykułByły prezydent Świdnicy wicedyrektorem
Następny artykułOskarżają prezydent Świdnicy o oszustwo