Strona główna Bez kategorii Drożej za śmieci w gminie Świdnica

Drożej za śmieci w gminie Świdnica

0

Nie udało się utrzymać wysokości opłat za śmieci, obowiązujących w gminie Świdnica od 2013. Mieszkańcy zapłacą od maja o 2 złote więcej niż dotychczas. Stawki nadal jednak pozostaną niższe niż w Świdnicy.

Radni podczas obrad VIII sesji Rady Gminy

Obecne stawki w przypadku prowadzenia segregacji odpadów wynoszą odpowiednio:
1) 8,00 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość – jeżeli liczba mieszkańców w gospodarstwie domowym wynosi od 1 osoby do 4 osób;
2) 7 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość – jeżeli liczba mieszkańców w gospodarstwie domowym wynosi od 5 osób do 9 osób;
3) 6,50 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość – jeżeli liczba mieszkańców w gospodarstwie domowym wynosi 10 osób i więcej.

Od 1 maja 2015 r., zgodnie z decyzją Rady Gminy Świdnica stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosić będą:
4) 10,00 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość – jeżeli liczba mieszkańców w gospodarstwie domowym wynosi od 1 osoby do 4 osób;
5) 9,00 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość – jeżeli liczba mieszkańców w gospodarstwie domowym wynosi od 5 osób do 9 osób;
6) 8,50 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość – jeżeli liczba mieszkańców w gospodarstwie domowym wynosi 10 osób i więcej.

Jeżeli właściciel nieruchomości nie segreguje odpadów, to od 1 maja br. będzie płacić 18,00 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość. Obecnie jest to kwota 16 zł.

W Świdnicy stawka od osoby za śmieci segregowane to 13,50 zł, za niesegregowane – 22,40 zł.

Z chwilą wejścia w życie nowych stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi właściciel nieruchomości nie musi ponownie składać deklaracji, jeżeli nie zaistniały jakiekolwiek zmiany. Opłata za gospodarowanie odpadami zostanie przeliczona automatycznie wg nowych cen, zgodnie z danymi zawartymi w deklaracji. O nowej wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami mieszkańcy gminy Świdnica zostaną poinformowani pisemnie. Nie ulegają zmianie dotychczasowe indywidualne numery kont bankowych, na które przyjmowane są wpłaty.

Z dniem 1 maja zmianie ulegają także stawki opłat dla nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne. Szczegóły na stronie internetowej gminy Świdnica.

/opr. red./

 

 

Poprzedni artykułKto zagra na Truskawce?
Następny artykułNiebezpieczne znalezisko