Strona główna Temat dnia Blog Roku dla Busem Przez Świat

Blog Roku dla Busem Przez Świat

3

Znamy nazwiska najlepszych blogerów roku 2014. Na liście laureatów jest świdniczanin Karol Lewandowski. Jego blog zwyciężył w kategorii blog podróżniczy.

busemprzezswiat-6Na zdjęciu od lewej: Karol Lewandowski, Michał Gątko i Wojciech Lewandowski uczestnicy pierwszej wyprawy Busem Przez Świat

Karol Lewandowski nie kryje, że inspiracją do założenia całego projektu była Martyna Wojciechowska, która była jurorką w kategorii blog podróżniczy. – Projekt Busem Przez Świat powstał dlatego, że marzyliśmy o podróżach – powiedział zaraz po gali wręczenia nagród Karol Lewandowski.

Blog Busem Przez Świat powstał przed pierwszą wyprawą świdniczan po Europie zachodniej. Wtedy bracia Karol i Wojtek Lewandowscy chcieli stworzyć platformę do komunikacji z najbliższą rodziną. Jak sami przyznają, lepiej było podłączyć się do internetu i opublikować kilka zdjęć, tekst, materiał filmowy niż tracić pieniądze na drogie wówczas rozmowy telefoniczne. – W ten sposób informowaliśmy, że wszystko jest w porządku – mówi Wojtek Lewandowski, który na blogu odpowiada za zdjęcia i materiały filmowe. Dzisiaj blog Busem Przez Świat to nie to samo medium, jakie mogliśmy oglądać w 2009 roku. Setki zdjęć, kilkadziesiąt materiałów filmowych i ciekawe teksty powodują, że blog ekipy Busem Przez Świat jest wyjątkowy.

Miesięcznie bloga odwiedza około 50 tysięcy użytkowników internetu. Organizatorem konkursu na Bloga Roku 2014 był portal Onet.pl

***

Busem Przez Świat to studencki projekt podróżniczy zakładający objechanie świata starym hipisowskim busem jak najniższym kosztem. W 5 lat busik przejechał już 52 państwa na 5 kontynentach w 12 wyprawach i pokonał ponad 100 tysięcy kilometrów. Projekt zaowocował najpopularniejszym blogiem podróżniczym w Polsce, 2 książkami i dziesiątkami naśladowców.

tepe

Poprzedni artykuł104-latek u premier Kopacz
Następny artykułDzień Kobiet z Galerią Świdnicką